Selgus paavsti Eesti visiidi täpne kuupäev

{{1520593740000 | amCalendar}}
Foto: Max Rossi/Reuters/Scanpix

Roomakatoliku kiriku pea paavst Franciscus tuleb Eestisse ühepäevasele visiidile 25. septembril.

Balti riikide viisiidi käigus külastab Püha Isa Leedus Vilniust ja Kaunast 22.-23. septembril ning 24. septembril Lätis Riiat ja Aglonat. 25. septembril saabub paavst Franciscus Tallinna.

Eesti visiidi järel suundub Rooma paavst tagasi Vatikani.

"Kindlasti üks kõige suurem üritus on Püha Missa, mida paavst pühitseb kuskil Tallinnas /.../ ja kuhu kõik on kutsutud. Missa omab katoliiklaste jaoks erilist tähendust, aga ma ütleksin, et ta on nagu vaimne pidu," rääkis Eesti katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan "Aktuaalsele kaamerale".

Jourdani sõnul on paavsti visiidi moto "Mu süda ärka üles", mis on tuntud laul. "Just paavst tahaks meid kuidagi äratada, anda uut lootust, et meie süda ärkaks üles," selgitas piiskop.

Jourdan on varem öelnud ERR-ile, et paavst Franciscus soovib külastada eelkõige väikeseid rahvaid, kes on pidanud oma ajaloos palju kannatama ja kellelt on tal õppida.

"See, kuidas pärast Nõukogude perioodi lõppu Eesti vabanes ja ehitas üles oma ühiskonna, pakub paavstile siirast huvi. Rooma paavstile meeldivad väljakutsed. See, et Eesti on üks usuleigemaid riike ja kohalik katoliiklus on üks väiksemaid, kellega ta on kohtunud, teeb sellest paavstile suure väljakutse. See on midagi muud kui ta läheb Hollandisse või Inglismaale," sõnas Jourdan.

Siiani on Johannes Paulus II olnud ainus paavst, kes on külastanud Eestit. Johannes Paulus II visiit Eestisse toimus 10. septembril 1993.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: