Katoliku kirik loodab paavsti missale Tallinnas kõik soovijad ära mahutada

Paavst Franciscus.
Paavst Franciscus. Autor/allikas: Stefano Costantino/TheMega/Scanpix

Roomakatoliku kiriku pea paavst Franciscuse Tallinnas toimuval missal osalemiseks tuleb registeeruda, kuid kiriku esindaja kinnitusel mahutatakse ära kõik soovijad.

Ametlik registreerimine paavsti missal ja oikumeenilisel noortekohtumisel osalemiseks algab juunis, ütles roomakatoliku kiriku pressiesindaja Marge-Marie Paas ERR-ile.

Registreerunud saavad endale piletid, kuid need on Paasi kinnitusel tasuta. ​

"Paavst on vaimne ja moraalne autoriteet ja tuleb meile külla, et pakkuda just nimelt seda vaimset ja moraalset tuge eesti rahvale, seega pole võimalik, et keegi maksaks pääsme eest. Missale muidugi mahuvad kõik inimesed ära, olen selles kindel ja missa on mõeldud kõigile inimestele, mitte ainult katoliiklastele," lisas ta. 

Sellest, milliseid külalisi kirik ise missale kutsub, on Paasi sõnul veel vara rääkida ja peaks selguma septembriks.

Paavst Franciscus tuleb Eestisse ühepäevasele visiidile 25. septembril. Balti riikide viisiidi käigus külastab ta Leedus Vilniust ja Kaunast 22.-23. septembril ning 24. septembril Lätis Riiat ja Aglonat.

Üks paavsti visiidi suuremaid üritusi Tallinnas on Püha Missa. Visiidi moto on "Mu süda ärka üles".

Siiani on Johannes Paulus II olnud ainus paavst, kes on külastanud Eestit. Johannes Paulus II visiit Eestisse toimus 10. septembril 1993.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: