Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kolonel Palm võtab kindral Heremi tooli

Veiko-Vello Palm (keskel) koos NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga (paremal)
Veiko-Vello Palm (keskel) koos NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga (paremal) Autor/allikas: (mil.ee)

Kaitseväe peastaabi ülemaks on tõusmas Tapal asuva 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Veiko-Vello Palm (46).

Valitsus nimetas peastaabi senise ülema, kindralmajor Martin Heremi järgmiseks kaitseväe juhatajaks, kes asub sellele postile aasta lõpus, kui lõpeb kindral Riho Terrase ametiaeg.

Kolonel Palmil on nii kindralmajor Heremi kui ka kaitseministeeriumi praeguse kantsleri Jonatan Vseviovi toetus. Uue kaitseväe juhatajaga teenis ta 2002-2003 koos kaitseväe ühendatud õppeasutuste (KVÜÕA) taktika õppetoolis õppejõuna ning kaitseministeeriumi riigikaitse planeerimise osakonna juhatajana oli 2012-2015 tema ülesanne ka riigikaitse eelmise arengukava välja töötamine, mille üks autoreid oli toonane kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler Jonatan Vseviov.

Kolonel Palm on otsekui iseseisvuse taastanud Eesti kaitseväe kasvandik: vormi tõmbas ta selga 1992. aastal, kui alustas ajateenistust Kalevi jalaväepataljonis, ta on õppinud Eesti Riigikaitse Akadeemias ning lõpetanud Soome riigikaitse kõrgkooli kadetikooli ja kindralstaabiohvitseride kursused, teeninud Eestis erinevatel ametikohtadel, ka näiteks peastaabi operatiiv- ja väljaõppeosakonna ülemana, osalenud kahel korral Afganistani operatsioonil. Viimased kolm aastat on ta juhtinud Tapal asuvat 1. jalaväebrigaadi ning tegelenud paljuski Eestisse paigutatud NATO liitlasüksuste vastuvõtmise korraldamisega.

President Kersti Kaljulaid andis tänavu iseseisvuspäeva eel kolonel Palmile kui kaitseväe arendajale Kotkaristi III klassi teeneteristi. Teda on tunnustatud ka kaitseväe ja kaitseministeeriumi teenetemärkidega.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: