Luik nimetas kolonel Veiko-Vello Palmi kaitseväe peastaabi ülemaks ({{commentsTotal}})

Veiko-Vello Palm (keskel) koos NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga (paremal)
Veiko-Vello Palm (keskel) koos NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga (paremal) Autor/allikas: (mil.ee)

Kaitseminister Jüri Luik nimetas esmaspäeval kaitseväe peastaabi ülemaks kolonel Veiko-Vello Palmi.

Palm astub ametisse 5. detsembril.

Luik ütles, et Palm on ohvitser, kes on saanud mitmekülgse kogemuse nii Eestis, rahvusvahelises teenistuses kui ka operatsioonidel ning kõikjal on ta ennast näidanud võimeka asjatundja ja tugeva juhina.

"Eriti tahaksin esile tõsta kolonel Palmi tegevust 1. jalaväebrigaadi ülemana, kus tema ees seisis keeruline ülesanne integreerida Eestis paiknev NATO liitlaste pataljon meie jalaväebrigaadi koosseisu. Ta sai sellega suurepäraselt hakkama," ütles Luik.

Kolonel Veiko-Vello Palm alustas teenistust kaitseväes 1992. aastal ajateenijana Kalevi üksik-jalaväepataljonis ning on teeninud muu hulgas Tapa väljaõppekeskuse staabiülemana, peastaabi operatiiv- ja väljaõppeosakonna ülemana, staabiohvitserina Poolas asuva NATO Kirdekorpuse staabis ning olnud kaitseministeeriumi riigikaitse planeerimise osakonna juhataja.

Aastatel 2015 kuni 2018 oli Palm 1. jalaväebrigaadi ülem, alates tänavu suvest kaitseväe peastaabi ülema asetäitja.

Palm on lõpetanud Soome riigikaitse kõrgkooli kadetikooli ja kindralstaabiohvitseride kursused ning osalenud rahvusvahelisel sõjalisel missioonil Afganistanis 2007. ja 2010. aastal.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: