Galerii ja video: Herem võttis Terraselt kaitseväe juhtimise üle

{{1543844100000 | amCalendar}}

Kindral Riho Terras andis teisipäeva pärastlõunal kaitseväe peastaabi ees korraldatud pidulikul rivistusel kaitseväe juhtimise koos kaitseväe lipuga üle kindralmajor Martin Heremile.

Tseremoonial tänas peaminister Jüri Ratas kaitseväe senist juhatajat kindral Terrast panuse eest kaitseväe ja kogu Eesti julgeoleku tugevdamisel. "Meie ja kogu maailma julgeolekut vaadates olid need murrangulised seitse aastat. Samas on Eesti julgeolek muutunud kindlamaks ja selles on kindral Terrasel olnud üks kandvamaid rolle," ütles Ratas rivistusel peetud kõnes.

Ratase sõnul töötas Terras sihikindlalt ja sirgeselgselt selle nimel, et kaitseväe ja Kaitseliidu tegelik võitlusvõime kasvaks. Uuele kaitseväe juhatajale Martin Heremile soovis peaminister jõudu, sihikindlust ja koostöömeelt.

"Kaitseväe areng on viimase seitsme aasta jooksul olnud suunatud reaalse, käegakatsutava sõjalise võime ülesehitamisele. Need aastad on tähendanud rohket ja pingelist tööd meie kõigi jaoks," ütles ametist lahkunud Terras.

Riigikogu liige, erukindral Ants Laaneots ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Herem alustab tööd ajal, kui kaitse-eelarve on tõusmas, samas julgeolekuolukord lähiümbruses halveneb. Laaneots avaldas lootust, et liitlased suurendavad oma üksusi Balti riikides ja Poolas.

"Me peame suuri jõupingutusi tegema selleks, et kaitsevägi oleks võimeline esmaseks enesekaitseks. Ja teine ka, millega me praegu tegeleme, on küsimus, et suurendada püsivat Eestis asuvat kontingenti vähemalt kaks korda," sõnas Laaneots, kes oli kaitseväe juhataja aastail 2006 kuni 2011.

Ametist lahkuva ja ametisse asuva kaitseväe juhataja auks oli kaitseväe peastaabi hoone ette üles rivistatud kaitseväe, väeliikide ja kõikide kaitseväe üksuste lipud, Kaitseliidu ja Kaitseliidu allorganisatsioonide lipud ning reservohvitseride kogu lipp. Kokku oli üles rivistatud 52 liputoimkonda ja Vahipataljoni aukompanii.

Pidulikul tseremoonial olid kohal president Arnold Rüütel, riigikogu esimees Eiki Nestor, kaitseminister Jüri Luik, endised kaitseministrid Mart Laar ja Jaak Aaviksoo, välisriikide diplomaadid ja kaitseatašeed, väeliikide ülemad ning kõrgemad ohvitserid.

Kindralmajor Heremi teenistus kaitseväes algas 1992. aastal sisekaitseakadeemia kadetina ja pärast kooli lõpetamist asus ta teenima Kuperjanovi üksik-jalaväepataljoni. Aastatel 1998-2001 teenis ta Tartu üksik-jalaväepataljonis kuni staabiülema ametikohani välja. 2002. aastast sai Heremist KVÜÕA õppejõud ning hiljem taktika õppetooli ülem.

Kindralmajor Herem on juhtinud nii Tapa väljaõppekeskust kui ka kirde kaitseringkonda.

Aastatel 2012-2016 teenis Herem nii kaitseväe ühendatud õppeasutuste ülema asetäitjana kui ka KVÜÕA ülemana. Viimased kaks aastat teenis kindralmajor Herem kaitseväe peastaabi ülemana.

Kindralmajor Herem on teeninud rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil Iraagis.

Ta on lisaks sisekaitseakadeemiale lõpetanud KVÜÕA keskastmekursuse ning Balti kaitsekolledži vanemstaabiohvitseri kursuse ja kõrgema juhtimiskursuse.

Masin, millega lahkus peastaabist ameti maha pannud kindral Riho Terras Autor: Anna Aurelia Minev/ERR 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: