Investorite huvi Tallinki vastu on endiselt teadmata ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kuigi Tallink alustas uute tuumikomanike otsingut juba eelmisel aastal, pole ka kümme kuud hiljem asjad palju selgemaks saanud.

Tallink Grupi asejuht Andres Hunt ütles "Aktuaalsele kaamerale", et sellised protsessid võtavad paratamatult kaua aega.

Samas pole Tallinkil täiendava kapitali kaasamisega ka kuhugi kiiret.

"Need on sellised teemad, mida börsiettevõttena ma ei saa siin kommeneerida. Kui tekib mingisuguseid uudised, eks siis me peame kasutama neid kanaleid, mis on börsiettevõttele vastavad," rääkis Hunt.

"Eks sellised protsessid on keerulised, need ei ole nii lihtsad ja täna ei saa rohkem kommenteerida. Me täna isegi võib-olla ei näe sellist vajadust, et oleks otseselt lisakapitali vaja, kuna me oleme viinud ellu oma strateegiat ja vähendanud laenude osa. Tegelikkuses, kui on vaja investeerida, siis me näeme, et siin on erinevaid võimalusi," lisas ta.

Tallink alustas juba möödunud suvel börsiteate vahendusel protsessi, mille käigus võivad laevafirma omanike ringi lisanduda uued tuumikinvestorid ja samaaegselt mõni praegune omanik ettevõtte aktsiad võõrandada.

Ostuteated on kergitanud oluliselt Tallinki aktsia hinda. Börsianalüütikud jõudsid eelmise aasta lõpus spekulatsioonideni, et Tallinki vastu huvi tundvad investorid sooviksid tõenäoliselt enamusosalust.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: