Tallink lõpetab strateegiliste investorite leidmise protsessi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1521815040000 | amCalendar}}
Foto: Tallink/Andres Raudjalg

AS Tallink Grupi nõukogu otsustas lõpetada mullu juulis alustatud protsessi ettevõttele võimalike strateegiliste valikute leidmiseks, teatas Tallink börsile.

Protsessi käigus kaaluti erinevaid strateegilisi valikuid, eesmärgiga toetada Tallinki pikaajalist strateegiat ning arengut. Tallink võtab protsessi tulemusena tehtud ettepanekuid ja saadud tagasisidet arvesse oma edasise tegevuse planeerimisel ja arendamisel, seisab teates.

Tallinki nõukogu alustas juulis protsessi, mille käigus oleksid laevafirma omanike ringi võinud lisanduda uued tuumikinvestorid ja samaaegselt mõned praegused omanikud ettevõtte aktsiad võõrandada.

Tallink Grupi nõukogu otsustas alustada protsessi ettevõttele võimalike strateegiliste valikute leidmiseks. Selle protsessi finantsnõustajaks nimetati Citigroup Global Markets Limited.

Kaalutavad strateegilised valikud peavad toetama Tallinki pikaajalist strateegiat ja võivad olla seotud ettevõttele uute tuumikinvestorite kaasamisega, mis võib kaasa tuua mõnedele olemasolevatele aktsionäridele kuuluvate aktsiate võõrandamise, märkis ettevõte.

Tallinki nõukogu esimehe ja suuromaniku Infortari aktsionäri Enn Pandi sõnul ei ole see protsess oleks läbi kukkunud. "Strateegiliste võimaluste leidmise protsessi lõpetamine et tähenda läbikukkumist ja nõustaja pakutud võimalusi arutatakse ja kaalutakse edasi," ütles Pant ERR-ile. Ta lisas, et Infotar oma osalust müüa ei plaani.

Tallinki suuriosaniku Infortar üks osanikke Ain Hanschmidt ütles Äripäeva raadiole, et protsessi lõppemise tulemusena jääb Infortar suurosanike ringi alles. „Praegu võin ma kinnitada, et Infortar jätkab Tallinki osanikeringis.“

Tallink protsessiga seoses täiendavaid teateid ei esita, välja arvatud siis, kui see on nõutav või asjakohane. Laevafirma teatel ei ole praegu võimalik kinnitada, et protsess toob kaasa mõne tehingu tegemise.

Tallinki börsiteate kohaselt sai Baltic Cruises Holding, L.P., millele kuulub Tallinkist 16,1 protsenti ja Baltic Cruises Investment L.P., millele kuulub laevafirmast 5,51 protsenti, 6. juulil aktsiate eelisostuõiguse Citigroup Venture Capital International Growth Partnership (Employee) II L.P.-lt. Lisaks nõustusid kolm ettevõtet neile kuuluvaid aktsiaid võõrandama vaid ühiselt, samas proportsioonis ja samadel tingimustel.

Kokku kuulub kolmele ettevõttele Tallinkist 23,68 protsenti ehk 158,6 miljonit aktsiat. Aktsiapaki hind võiks olla umbes 150 miljonit eurot.

2012. aasta oktoobris omandas Baltic Cruises osaluse Tallinkis. Sama aasta detsembris teatas Tallink , et Baltic Cruises oli Citi Venture Capital International Advisorsi nõustatava fondi CVCI Growth Fund II tütarettevõte.

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: