X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Zuckerberg võttis sõna Facebooki andmeskandaali teemal

{{1521687900000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

Facebooki juht ja asutaja Mark Zuckerberg võttis esmakordselt sõna seoses sotsiaalvõrgustikku raputanud andmeskandaaliga, tunnistades kolmapäeval, et ettevõte on teinud vigu ja lubades astuda samme probleemi lahendamiseks.

"Meie vastutame teie andmete kaitsmise eest ja kui me ei suuda seda teha, siis me ei ole väärt teie teenimist," lausus Zuckerberg esimestes avalikes kommentaarides alates skandaali puhkemisest. "Ma olen teinud tööd selle nimel, et saada täpselt aru, mis juhtus, ning tagada, et seda enam ei juhtuks.

"Kõige tähtsamad sammud vältimaks seda, mis täna taas juhtus, oleme teinud juba aastaid tagasi," kirjutas Zuckerberg oma Facebooki lehel.

"Kuid me oleme lasknud läbi ka vigu. Vaja on ära teha veelgi rohkem ja me peame võtma kätte ja selle ära tegema," lisas ta.

USA meedia väidetel varastas Donald Trumpi 2016. aasta kampaaniameeskonna poolt palgatud andmeanalüüsifirma Cambridge Analytica 50 miljonilt Facebooki kasutaja profiililt andmeid, et luua tarkvara valijate valikute prognoosimiseks ja mõjutamiseks.

Cambridge Analytica peatas teisipäeval skandaaliga seoses tegevjuhi Alexander Nixi ametivolitused. Ettevõtte avalduse kohaselt kõrvaldatakse Nix ametist, kuni on läbi viidud põhjalik ja sõltumatu uurimine.

Euroopa Parlament on kutsunud Zuckerbergi parlamenti esinema ja juhtunu tagamaid selgitama.

Facebook väljendas teisipäevases avalduses nördimust andmete väärkasutamise pärast.

"Kogu ettevõte on sügavalt nördinud, et meid tüssati. Me oleme jõuliselt pühendunud oma kasutajate teabe kaitsele ja astume mis tahes samme, et seda tagada," kirjutati teadaandes.

Avalduse kohaselt teeb kogu juhtkond eesotsas Zuckerbergiga ööpäevaringselt tööd juhtunu kõigi faktide tuvastamiseks, et langetada otsus kohaste meetmete kohta ettevõtte edaspidisel tegevusel, sest nad mõistavad probleemi kogu tõsidust.

Briti minister: Zuckerbergi lubatu pole piisavalt ulatuslik

Facebooki tegevjuhi Mark Zuckerbergi lubadused muuta sotsiaalmeediahiiu praktikat pole piisavalt ulatuslikud, ütles Briti kultuuriminister Matt Hancock neljapäeval.

Hancock märkis, et eraisiku puutumatuse ja innovatsiooni vallas peaksid reeglid kehtestama parlament ja ühiskond, mitte üks firma.

"See on meie lähenemine. Suured tehnoloogiafirmad peavad järgima seadust ning me tugevdame seadust," lausus Hancock.

Saksamaa nõuab Facebookilt andmeskandaali kohta selgitust

Saksa valitsus nõuab Facebooki Euroopa juhatuselt selgitust andmeanalüüsifirmaga Cambridge Analytica seotud skandaali kohta ja vastust küsimusele, kas see puudutab ka Saksa kasutajate andmeid, ütles justiitsminister neljapäeval.

Katarina Barley kutsus Facebooki ametnikud järgmiseks nädalaks ministeeriumi, täpset kuupäeva ei ole veel otsustatud.

Barley ütles, et ootab Facebookilt ammendavat infot, seal hulgas selle kohta, kas juhtum puudutas Saksa kasutajaid ja mida ettevõte kavatseb teha, et seesuguseid juhtumeid tulevikus vältida.

Minister lisas, et Euroopa andmeseadused on juba praegu märksa kasutajasõbralikumad kui USA-s, kuid tööd reeglite kallal tuleb jätkata.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: