Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

PBK nõuab Vabaerakonnalt plakatite vahetust

Vabaerakonna plakat Pirita teel.
Vabaerakonna plakat Pirita teel. Autor/allikas: Paul Leosk/Lugeja foto

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul saatis telekanalit PBK esindav advokaat erakonnale kirja, milles nõudis Vabaerakonna poolt üles pandud reklaamide eemaldamist ja asendamist varasemaid väiteid ümberlükkavate plakatitega.

"Keskerakond on rahulik, aga PBK saatis meile advokaatide poolt kokku pandud kirja, miks me peaksime selle plakati maha võtma. Me veel ei võta," ütles Talvik Vikerraadio saates Reporteritund.

ERR-i uudisteportaalile täpsustades ütles Talvik, et PBK nõudis olemasolevate plakatite asendamist uutega, mille sisu peaks muutmata kujul (sh suurte tähtedega) olema järgmine.

"Ebaõigete andmete ümberlükkamine: PBK POLE SAANUD KESKERAKONDLASTE PROMO EEST MILJONEID TALLINLASTE RAHA" .

Ja teisel plakatil: "Ebaõigete andmete ümberlükkamine: PBK EI OLE EESTIVAENULIK TELEKANAL (KAPO HINNANG)". 

"Praeguse seisuga me neid küll maha võtma ei jookse," ütles Talvik.

Talvik rääkis, et arutab asja Vabaerakonna juristidega ja saadab õhtul PBK-le vastuskirja. Ta lisas, et Vabaerakond on valmis ka end kohtus kaitsma.

Vabaerakond paigaldas teisipäeval Pirita tee äärde kolm suurt plakatit, milledel olevate lausetega osutab Tallinna keskerakondlikule linnavalitsusele, kes ostab jätkuvalt saateid kaitsepolitsei poolt Eesti vaenulikuks nimetatud telekanalist PBK.

Pirita tee ääres on kolm rohelist valgete tähtedega plakatit, millest ühel seisab "PBK on Eesti-vaenulik telekanal (KaPo hinnang)", teisel "PBK saab keskerakondlaste promo eest miljoneid tallinlaste raha" ja kolmandal "Jüri, kelle huvides linnaratas pöörleb?" Plakatite alumises paremas nurgas on Vabaerakonna logo.

Ettevõtmine läks Vabaerakonnale maksma 1620 eurot pluss käibemaks.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: