Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valitsus ei toetanud KOV-idele telesaadete ostmise keeldu

Mikrofonid.
Mikrofonid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus ei toetanud neljapäeval riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni algatatud kohaliku omavalitsuse (KOV) üksuse finantsjuhtimise seaduse täiendamise seaduse eelnõu, millega saadikud soovisid keelata omavalitsustel telesaadete ostmise.

Eelnõus on viidatud probleemile, et kohaliku omavalitsuse ametiasutus või hallatav asutus võib praegu osta reklaami, artikleid või saateid, mis pole otseselt seotud kohalikule omavalitsusele seadusega pandud teavitamise ülesannetega, teatas valitsuse pressiesindaja.

Valitsus nõustub, et tegemist on olulise probleemiga, millele tuleb leida lahendus, kuid muutmiseks on välja pakutud vale seadus ning ka uus regulatsioon ei lahenda valitsuse hinnangul olemasolevaid küsimusi.

"Kohalikule omavalitsusele peab jääma õigus kasutada meediat elanike informeerimiseks ja kaasamiseks kohaliku elu korraldamisse, kui avalikke vahendeid seeläbi ei kuritarvitata," selgitas riigihalduse minister Jaak Aab.

"Lauskeelu sätestamine on avaliku teabe jagamise ebaproportsionaalne piirang. Kehtivas õiguses on juba nõuded avalike vahendite heaperemeheliku kasutamise tagamiseks. Kui nende meetmetega ei suudeta siiski tagada avalike vahendite sihipärast kasutamist, siis on põhjendatud kaaluda täiendavaid õiguslikke lahendusi," lisas ta.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: