Taavi Aas kaalub TLT nõukogust lahkumist

Tallinna linnapea Taavi Aas ütles kolmapäeval, et ei välista lahkumist Tallinna Linnatranspordi aktsiaseltsi (TLT) nõukogu esimehe kohalt.

"Ma ei välist seda, et lahkun linnatranspordi nõukogust. Enne seda tahan saada
selgust, mis ja kuidas toimus," ütles Aas pressikonverentsil.

Ta loodab, et järgnevad nädalad annavad küsimuses selgust. Vähemalt kahel järgneval nõukogu koosolekul kavatseb ta juhina jätkata, et veel kord ära kuulata siseaudiitor ja sisekontrolliteenistus.

TLT juhatuse esimees Enno Tamm ütles, et tema esialgu ametist lahkuda ei kavatse. "Ootame ära lähinädalate sündmused, millised uudised tulevad keskkriminaalpolitseist, millistele järeldustele jõuab sisekontrolli. Hetkel plaani [amet maha panna] ei ole."

ERR küsis Tammelt, et mida sisekontroll kahtlusaluste kohta avastas. Tamm tõi ühe olulisema rikkumisena välja selle, et remonditöökojas on viimase aasta jooksul parandatud enam kui 20 ühikut tehnikat, kuigi juhatus on otsustanud, et ettevõttes remonditakse ainult ettevõtte endi autobusse.

"Tehtud tööde eest pole laekunud ettevõttele raha, sest meil ei ole isegi hinnakirja," selgitas Tamm üht tuvastatud rikkumist. "Samuti oli küsitavusi akude utiliseerimisega. Ainuüksi sellest piisab, et usaldus on kadunud."

EKRE algatab umbusaldusavalduse Taavi Aasale

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Tallinna linnavolikogu fraktsioon kavatseb esitada umbusaldusavalduse linnapea Aasale, kuna EKRE hinnangul vastutab Aas TLT nõukogu esimehena otseselt äsja avalikuks tulnud korruptsioonijuhtumite pärast.

"Kui Taavi Aas püüab teha süütu pealtvaataja nägu, et tema ei olnud korruptsioonijuhtumitest teadlik, siis ta kas valetab või on liiga rumal, et pidada linnapea ja TLT nõukogu esimehe ametikohta," ütles Reitelmann.

Reitelmanni sõnul ei kavatse EKRE fraktsioon Keskerakonna korruptiivse valitsemisstiiliga leppida.

Taavi Aasa koduparteil Keskerakonnal on Tallinna volikogus absoluutne häälteenamus.

Teisipäeval pidas keskkriminaalpolitsei kinni TLT juhatuse liikme Alar Urmi, bussiliiklusteenistuse direktori Andres Herkeli (tegemist on tuntud poliitiku Andres Herkeli nimekaimuga), bussiremonditöökodade juhi Hannes Erbseni ning bussiremonditöökodade asejuhi Jaanus Vingi.

Lisaks peeti kinni veel kolm inimest, kes on seotud kaupade ja teenuste tarnimisega Tallinna Linnatranspordi AS-le.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: