Enno Tamm lahkub Tallinna Linnatranspordi juhi kohalt

Tallinna Linnatranspordi aktsiaseltsi juhatuse esimees Enno Tamm lahkub ametist pärast seda, kui ettevõtele on konkursil leitud uus juht.

TLT nõukogu viimast korda juhatanud linnapea Taavi Aas ütles Vikerraadiole, et Enno Tamm esitas neljapäeval tagasiastumispalve, mis rahuldatakse siis, kui uus juht ettevõttele on leitud. Ta avaldas lootust, et konkurss jõuab lõpule juuliks.

Nõukogu andis neljapäeval veel ettevõtte juhatusele ülesande koguda materjale tsiviilhagiks, kui korruptsioonis kahtlustatavatele omaks pandav süü jääb kohtus pidama.

Aas ise teatas juba möödunud neljapäeval, et lahkub TLT nõukogu esimehe kohalt, mille võtab tõenäoliselt üle Kalle Klandorf.

3. aprillil pidas keskkriminaalpolitsei kinni TLT juhatuse liikme Alar Urmi, bussiliiklusteenistuse direktori Andres Herkeli (tegemist on tuntud poliitiku Andres Herkeli nimekaimuga), bussiremonditöökodade juhi Hannes Erbseni ning bussiremonditöökodade asejuhi Jaanus Vingi.

Lisaks peeti kinni veel kolm inimest, kes on seotud kaupade ja teenuste tarnimisega Tallinna Linnatranspordi AS-le.

Kriminaaluurimine käivitati mullu suvel seoses kasutatud busside ostmise hangetega alates 2012. aastast.

Vinki kahtlustatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises aastatel 2012-2017 selle eest, et kindlad ettevõtted saaks eelise nii kasutatud busside kui ka remonditeenuste ja kaupade hankimise käigus. Altkäemaksuna saadud vara maht ulatub kahe miljoni euroni.

Riigihangete registri andmetel on KTK Tehnika OÜ 2012. aastast osutunud edukaks 14 TLT hankel.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: Vikerraadio, "Uudis+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: