Kohus lubas Jaanus Vingi vahistada

kohus
kohus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Harju maakohus lubas kolmapäeva õhtul võtta vahi alla suures ulatuses altkäemaksu võtmises kahtlustatavana Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) bussiremonditöökodade asejuhi Jaanus Vingi.

ERR-ile teadaolevalt vahistati Vink Põhja ringkonnaprokuratuuri taotlusel esialgu kuni kaheks kuuks.

Samas ei olnud kohus nõus prokuratuuri taotlusega võtta vahi alla KTK Tehnika OÜ eelmine omanik Kaspar Keelmann.

Teisipäeval pidas keskkriminaalpolitsei kinni TLT juhatuse liikme Alar Urmi, bussiliiklusteenistuse direktori Andres Herkeli (tegemist on tuntud poliitiku Andres Herkeli nimekaimuga), bussiremonditöökodade juhi Hannes Erbseni ning bussiremonditöökodade asejuhi Jaanus Vingi.

Lisaks peeti kinni veel kolm inimest, kes on seotud kaupade ja teenuste tarnimisega Tallinna Linnatranspordi AS-ile, neist üks oli Keelmann.

Kriminaaluurimine käivitati mullu suvel seoses kasutatud busside ostmise hangetega alates 2012. aastast.

Vinki kahtlustatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises aastatel 2012-2017 selle eest, et kindlad ettevõtted saaks eelise nii kasutatud busside kui ka remonditeenuste ja kaupade hankimise käigus. Altkäemaksuna saadud vara maht ulatub kahe miljoni euroni.

Riigihangete registri andmetel on KTK Tehnika OÜ 2012. aastast osutunud edukaks 14 TLT hankel.

Alar Urm: ma ei ole rikkunud seadust

TLT juhatuse liige Alar Urm lükkab ümber väited nagu oleks teisipäevane kinnipidamine olnud seotud altkäemaksu süüdistusega.

"Ma ei ole võtnud altkäemaksu, sellist etteheidet mulle ei esitatud. Mulle esitatud kahtlustus puudutab ühte hanget, see lõpetati 16.03.2018 hankija otsusel hankelepingut sõlmimata. Ma ei ole koostanud ebakorrektset hankedokumenti ega toime pannud kuritegu," sõnas Urm, kes on ka Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat.

"Vastasin eile kõikidele uurija küsimustele ja suudan tõendada, et olen tegutsenud õigesti," lisas ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: