Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Terras: USA sõjaline kohalolek peab olema tajutav

Kindral Riho Terras.
Kindral Riho Terras. Autor/allikas: Roomet Ild

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras ütles, et USA sõjaline kohalolek siinses piirkonnas peab olema nähtav ja tajutav.

Terras kohtus kolmapäeval USA-s staabiülemate komitee esimehe kindral Joseph Dunfordiga, kellega arutas Eesti ja USA kaitsekoostööd.

Kindralid käsitlesid kohtumisel julgeolekuolukorda NATO idatiival ning ettevalmistusi suvel Brüsselis toimuvaks NATO tippkohtumiseks.

Terrase sõnul on oluline, et USA sõjaline kohaolek meie piirkonnas oleks nähtav ja tajutav, et tagada arvestatav heidutus agressiivse Venemaa vastu.

"Eesti kaitsekoostöö Ameeria Ühendriikidega on laialdane ja Eesti jaoks strateegilise tähtsusega. NATO võimsaima liikmesriigina on USA kohalolek Euroopas võtmetähtsusega, sest see aitab tagada sõjalise jõu tasakaalu kontinendil," ütles kindral Terras.

"Oleme USA-ga ühel meelel, et NATO sõjaliste võimete planeerimisel ja tagamisel peame lähtuma reaalsest ohupildist ja tegema kõik selleks, et sõjaline heidutus mistahes vastase vastu oleks usutav ja vajadusel kaitseotstarbeks rakendatav," lisas ta.

Lisaks kohtus kaitseväe juhataja ka USA maa-, mere- ja õhuväe ülematega ning Ameerika Ühendriikide rahvuskaardi ülemaga.

Esmaspäeval osales Terras eelmisel aastal surnud iseseisvuse taastamise järgse esimese kaitseväe juhataja kindral Aleksander Einselni muldasängitamisel Arlingtoni sõjaväekalmistul.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: