Tallinna linn Dussmanni pakutaval lasteaiatoidul probleeme ei näe ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna lasteaialapsed hakkavad tasuta süüa saama alates 1. septembrist.
Tallinna lasteaialapsed hakkavad tasuta süüa saama alates 1. septembrist. Autor/allikas: Liis Treimann/Postimees/Scanpix

Vaatamata ajakirjanduses ilmunud kriitikale peab Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev kümnes Tallinna lasteaias toitu pakkuva P. Dussmann Eesti OÜ toitu mitmekesiseks, tervislikuks ja sobivaks.

Eesti Ekspress avaldas 10. jaanuaril artikli "Suurfirma surub lasteaedadesse säästumenüüd, mis teeb lastest suhkruorjad". Artiklis kirjutatakse, et lasteaiamenüüde toidu­tehnoloogiline analüüs näitab, et P. Dussmann OÜ täidab laste päevast energiavajadust odava ja toitva, kuid ülearuse suhkruga. Lehe teatel kohtab pahameelt Saksa kontserni tütarfirma pakutava toidu vastu peaaegu kõigis lasteaedades, kus odavpakkumistega riigihankeid võitev firma tegutseb.

EKRE Tallinna linnavolikogu liige Helle-Moonika Helme esitas abilinnapea Vadim Belobrovtsevile arupärimise, kus soovis teada, kas P. Dussmann Eesti OÜ pakutav toit on mitmekesine ja tervislik ning sobiv lasteaedadele. Helme soovis ka teada, miks tehakse koostööd ettevõttega, kes on kokkuleppemenetlusega süüdi mõistetud altkäemaksu andmises ning kelle töö ja pakutava menüü kohta on olnud ning on jätkuvalt palju kaebusi.

Teema on päevakorras neljapäeval Tallinna volikogu istungil. Abilinnapea Vadim Belobrovtsev teatas eelnevas kirjalikus vastuses, et lasteaedade direktoritelt saadud tagasiside alusel on pakutav toit mitmekesine, tervislik ja sobilik, sisaldades piisavalt tervislikke vahepalasid.

"Tulenevalt karistusregistri 2.03.2018 registriteatest ei ole P. Dussmann Eesti OÜ-d karistusregistrisse kantud. Selgitame, et karistusregister on riigi andmekogu, mis moodustab 2 ühe osa e-toimiku infosüsteemist. Antud register sisaldab andmeid Eestis karistatud isikute ja nende karistuste kohta. Lastaedadelt kogutud informatsiooni põhjal võib välja tuua, et erimeelsused toidu maitse ja kvaliteedi osas on alati lahendatud ja P. Dussmann Eesti OÜ arvestab lasteasutuse juhtkonna poolt tehtud ettepanekutega ning on teinud muudatusi oma menüüs."

Helme tundis ka huvi, miks linn ei kompenseeri eralasteaedade laste toiduraha, millele Belobrovtsev vastas, et "Tallinna koolieelsetes munitsipaallasteasutustes on piisavalt kohti ja kõigile Tallinna lapsevanematele on loodud võimalus kasutada linna lasteaiateenust".

Tallinna lasteaedades osutatakse toitlustamisteenust 87 lasteais ning 46 lasteaias valmistatakse toit lasteaiahoones asuvas köögis. P. Dussmann Eesti OÜ osutab teenust kümnes lasteaias, mille lepingu ajalised pikkused on erinevad, ulatudes kõige pikemal juhul kuni 14. augustini 2018.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: