Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinn ostab PBK-lt ligi poole miljoni euro eest saateid

PBK ajakirjanik telekanali uudistestuudios Riias.
PBK ajakirjanik telekanali uudistestuudios Riias. Autor/allikas: Ints Kalnins/Reuters/Scanpix

Tallinna linnakantselei sõlmis lepingu kolme venekeelse saate toomiseks kogusummas 493 480 eurot (millele lisandub käibemaks), mis lähevad taas eetrisse palju poleemikat tekitanud telekanalis PBK.

Lepingu kohaselt toodetakse ja edastatakse Pervõi Baltiiski Kanali (PBK) programmis 220 saadet "Доброе утро, Таллинн" ("Tere hommikust, Tallinn"). 220 saate tootmise ja edastamise maksumus on kokku 301 840 eurot.

Tallinna linna temaatikat käsitleva ning vähemalt 30 minuti pikkust venekeelset regionaalsaadet "Наша столица" ("Meie pealinn") toodetakse ja antakse PBK eetrisse vähemalt 40 saadet. 40 saate tootmise ja edastamise maksumus on kokku 86 240 eurot.

30-minutilist venekeelset regionaalsaadet "Русский вопрос" ("Vene küsimus") toodetakse ja edastatakse 20 saadet, nende maksumus kokku on 105 400 eurot. Summadele lisandub käibemaks.

Tallinn on PBK-lt saateid ostnud alates 2011. aastast. Tallinna linnajuhtide otsus PBK-lt saateid osta on pälvinud teravat kriitikat, sest telekanali üldine hoiak on Kremli-meelne ning ka sellepärast, et ostetud saadetes saavad sõna valdavalt Keskerakonna poliitikud.

Samas on PBK vaadatavus aasta-aastalt kukkunud. Kui 2009. aastal oli PBK osakaal kogu teleri vaatamise ajast Eestis 12,4 protsenti, siis mullu detsembris vaid 5,2 protsent

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: