Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ratas: ma ei ole kogenud, et PBK oleks valitsuse sõnumeid väänanud

Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles reformierakondlaste arupärimistele vastates, et ei ole kogenud, et PBK oleks valitsuse sõnumeid kuidagi moonutanud või levitanud väärinformatsiooni.

Reformierakonna fraktsiooni liikmed küsisid Rataselt maksumaksja raha eest saateaja tellimise kohta Pervõi Baltiiski Kanalist (PBK).

"Pervõi Baltiiski Kanal on vabariigi valitsuse pressikonverentsidel olnud akrediteeritud juba 2012. aastast. Minu teada on nad käinud seal alates 2002. aastast. Kanalile on andnud intervjuusid nii varasemad kui ka ametisolevad valitsuse liikmed. Isiklikult ei ole kogenud, et minu sõnumid või valitsuse seisukohad pressikonverentsidel oleks teadlikult väänatud või et oleks levitatud pahatahtlikku väärinformatsiooni," ütles Ratas oma vastuses.

Reformierakonna fraktsiooni liikmed Taavi Rõivas ja Laine Randjärv rõhutasid, et arupärimise tuum ei ole PBK-le antud intervjuudes, päästeameti teavituste tellimises või kanali osalemises valitsuse pressikonverentsil, vaid selles, et Keskerakonna liikmed tellivad maksumaksja raha eest suures koguses Keskerakonna propagandat ja saateid, kus on esindatud Eesti vaenulikud seisukohad.

Ratas ütles, et mõistab Eesti julgeolekut ohustavad teemakäsitlused kanalis hukka. "Kui te küsite, et kui tulevad mingisugused küsimused või uuringud, mis on Eesti julgeoleku, Eesti demokraatia seisukohalt riivavad või seda ründavad, siis ma mõistan nad üheselt hukka. Väga lihtne! Aitäh!" sõnas Ratas.

Vabaerakonna fraktsiooni liige Andres Herkel nimetas Keskerakonna liikmete poolt saateaja tellimist sisuliselt avaliku raha varguseks.

Jüri Ratas nõustus, et avalik vargus on taunitav ja et sellisel puhul tuleks teavitada vastavaid uurimisasutusi. "Kui teie ütlete, et keegi kohalik omavalitsus on tegelenud või tegutseb avaliku varguse raames, siis tuleb sellest viivitamatult teavitada vastavaid ametiasutusi ja seda tuleb uurida. Kindlasti ma ei toeta mitte mingisugust avalikku vargust või avaliku raha vargust, nagu te defineerisite. Mina arvan, et meil on Eesti riigis väga pädevad uurimisasutsed, kes seda peavad uurima," sõnas Ratas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: