Rakvere lihatööstuses toimus lokaalne ammoniaagileke

{{1523248680000 | amCalendar}}
Rakvere lihatööstus.
Rakvere lihatööstus. Autor/allikas: ERR

Täna öösel toimus Rakvere lihatööstuses hooldustööde käigus lokaalne ammoniaagileke.

ERRile teatati lihakombinaadist lekkest kell 6.38. Kell 9.03 teatas HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere: ”Rakvere lihatööstuses toimus hoodlustööde käigus väike ammoniaagileke, mis nüüdseks on likvideeritud. Hetkel õhutatakse ruume.”

Rakvere lihatööstus on Sillamäe sadama järel Virumaal ohtlikkuselt teine ammoniaagiriski allikas. Rakvere vallas Roodevälja külas asuva lihatööstuse külmutusseadmetes on ammoniaaki ligikaudu 40 tonni. Kokku elab ohtutsoonis 1000 inimest, kuid kombinaadist ei jää kaugele ka Rakvere linn.

Eelmise aasta oktoobrikuus testiti lihatööstuse häiresüsteemi, mis peab võimaliku ammoniaagilekke korral käivituma. Kuna tegu oli lokaalse lekkega, siis täna see ei käivitunud.

2016. aasta jaanuaris sai Rakvere lihatööstuses ammoniaagilekke tagajärjel surma külmutusseadmete masinist ja samas õnnetuses sai viga veel kolm inimest. Viis päeva hiljem sai samasuguses õnnetuses viga veel kaks inimest. Mõlemal korral oli õnnetus lokaalne.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: