Otepää vald üritab Sangaste lossi müügi tingimusi muuta ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Otepää vallavolikogu üritab Sangaste lossi tingimuslikku müügilepingut muuta nii, et omavalitsus rahast ega talle kuulunud varast päris ilma ei jääks.

Valgamaa Sangaste vallavolikogu otsustas Otepää vallaga ühinemise eel müüa vallale kuuluva enamusosaluse ajaloolise Sangaste lossi omanikfirmas Sangaste Asundused.

Tingimuslik müük tähendab seda, et raha saaks vald alles mitme aasta pärast ja sealtki arvestataks maha investeeringud.

Lossiga seotud juriidiliste isikute võrgustikus on keeruline orienteeruda, sinna on investeeritud ka paljude Euroopa Liidu projektide toel.

Küsimus on praegu selles, kas endise Sangaste ja praeguse ühinenud Otepää valla huvid on kaitstud või mitte.

Sangaste lossi kõrval asuvasse kunagisse tallihoonesse plaanib nii lossi kui ka selle kinnistu omanikfirma osaühing Sangaste Mõis rajada AHHAA-keskuse taolise põneva paiga peredele.

EAS on nõus eraldama projektile kaks miljonit eurot, kuid omaosalus oleks 700 000. Seda pidasid tollase Sangaste vallavolikogu liikmed paljuks ja nii anti oma osalus mittetulundusühingule, kes leiaks raha mujalt kui vallaeelarvest. Kuid valla tagatised jäid seejuures küsitavaiks.

Otepää vallavolikogu revisjonikomijsjoni aseesimees Kuldar Veere ütles, et vald, kes oli selle lossi ainuomanik, on kaotanud igasuguse sideme selle lossiga.

"Mittetulundusühingu kaudu on side pigem formaalne. Eetilise splaanis kõige küsitavam on see, miks oli osakud vaja võõrandada 4. oktoobril. Mäletame, et 15. oktoobril olid juba valimised," rääkis Veere.

Eraettevõtete enamuse omanik on Heiki Moltsaar ehk vallavanema tädipoeg ja tema abikaasa.

Moltsaar on oma osaluse saanud avalikel enampakkumistel ja teistelt erainvestoreilt. "Aktuaalsele kaamerale" ütles ta, et teda huvitab, et projekt edasi läheks ja tema vallavalitsuse ja mittetulundusühingu vaidlusse ei sekku.
Nüüd loodab Otepää vallavolikogu kokku leppida, et 750 0000 eurot saab vald 2021. aastal igal juhul ja investeeringuid sealt maha ei arvata.

"Me võtame selle punkti välja, ei jäta seda sisse. Ja kindlasti anname osakutele pandi ja garantiid taha," kinnitas MTÜ Sangaste Asundused esindaja ja Otepää vallavanem Kaido Tamberg.

Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Barkala ütles, et praeguse valla eesmärk on kindlustada see summa, mis on ette nähtud ja ka selle investeerimisprojekti ellurakendamine.

Võimalus on ka mittetulundusühingule antud osakud võõrandada tasuta Otepää vallale, kuid see tooks kaasa kohustuse katta omaosalus kavandatavas pereturismikeskuses.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: