Vene telekanal rääkis, mida sõja puhuks varuda. Näha oli ka Eesti šokolaadi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mesikäpa šokolaad Vene meedias. Autor/allikas: Vesti video stoppkaader

Venemaa riiklik telekanal Vesti avaldas teisipäeval uudislõigu sellest, kuidas sõja korral vett ja toiduaineid varuda. Ilmselt USA presidendi Donald Trumpi Süüria-teemalistest ähvardustest tulenevas videolõigus oli korduvalt esil ka Eestis toodetud šokolaad Mesikäpp.

USA ja tema liitlased kaaluvad sõjalist sammu Süüria valitsuse vastu seoses laupäeval Douma linnas toimunud keemiarünnakuga. Damaskust toetava Venemaa diplomaadid on omakorda andnud mõista, et Süürias paiknevate Vene sõdurite ohtu sattumise korral, on Moskva valmis vastusamme astuma. Pingete kasv on tekitanud mure, et kaks tuumariiki võivad Süürias otsesesse sõjalisse vastasseisu sattuda.

"Ajal, mil politoloogid ja sõjalised eksperdid analüüsivad võimalikke stsenaariume, on neid, kes kiirustavad juba hüsteeriat õhutama. Ja seda mitte Süürias, vaid Venemaal. Veebis kirjutatakse juba peaaegu et kolmandast maailmasõjast. Kui siiski aga leidub neid, kes paanikale alluvad ja soovivad kulutada oma säästud erakorraliste varude soetamiseks, siis rääkigem, kuidas selle raha täielikku raiskamist vältida," seisis uudislõigu sissejuhatuses.

Vesti-24 uudisteankur selgitas vaatajatele, et ellu jäämiseks tasub varuda eelkõige vett ja mitte nii palju maiustusi.

"Tuleb siiski märkida, et tõeline paanika pole mitte siin, vaid teisel pool ookeani," lisas ta ja väitis, et pärast president Donald Trumpi valimist presidendiks on pommivarjendite müük USA-s kasvanud.

Uudislõigu kohaselt tuleb neil, kes "paanikale alluvad ja otsustavad oma säästud ära kulutada", varuda toiduaineid, mis kaua säilivad ehk konserve ja riisi, kaerahelbeid ja suhkrut.

Lisaks ravimitele on soovitav varuda rohkem kui 30 liitrit joogivett. Uudisteankur lisas, et pommivarjendi palavus toob kaasa ka suurema soovi vedelikke tarbida.

"Magusasõpru ootab ees aga raske aeg: šokolaad, kommid ja kondenspiim tuleb jätta oma eelmisse ellu," nentis ta.

Mesikäpa šokolaad oli esil Vene telekanali lõigu katteplaanides, mis rääkis väidetavast sõjahüsteeriast Ukrainas ja USA-s, ning jäi selgusetuks, kas seda toodet varuvad endale pommivarjendisse peituvad ja Venemaad kartvad ukrainlased või ameeriklased.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: