IRL-i eestseisus teeb volikogule ettepaneku erakonna nime muutmiseks ({{commentsTotal}})

IRL
IRL Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) eestseisus otsustas esmaspäeval teha erakonna volikogule ettepanek muuta erakonna nimi Isamaaks.

Eestseisuse liige Priit Sibul ütles ERR-ile, et volikogu otsuse peaks heaks kiitma ka 2. juunil toimuv IRL-i üldkogu.

"Lõpuks on see erakonna üldkogu otsustada, aga eestseisus selle ettepaneku volikogule tegi. Ja volikogu peab siis vastavalt põhikirjale selle saatma üldkogule," kinnitas Sibul.

Eestseisuse otsusele hääletasid vastu Olle Koop ja Kati Kuusk.

Erakonna esimees Helir-Valdor Seeder rõhutas erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et erakonna nimi peaks vastama erakonna poolt tehtava poliitika sisule.

"Sellest lähtuvalt tegin eestseisusele ettepaneku nimetada erakond uue nimega – Erakond Isamaa. Sarnase mõtte on välja käinud ka mitmed teised meie liikmed. Enne ettepaneku tegemist arutasin seda paljude erakonna liikmetega erinevatest piirkondadest, ühendustest ja eestseisusest. Tagasiside oli valdavas enamuses positiivne ning uue nimena sooviti just Isamaad," selgitas Seeder.

Ta lisas veel, et uues nimes kajastub erakonna poliitika olemus täpsemalt, milleks on rahva kestmine Eesti põhiseaduse vaimus. "Olen veendunud, et nime muutmine koos maailmavaateliste aluspõhimõtete heakskiitmisega lisab meile enesekindlust ja selgust," leidis Seeder.

IRL-i volikogu toimub 5. mail.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: