Suur osa Tallinna kooliõpilastest keeldub vaktsineerimisest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pilt on illustratiivne
Pilt on illustratiivne Autor/allikas: AFP/Scanpix

SA Tallinna Koolitervishoid nõukogu võttis kokku möödunud aasta statistika, millest selgub, et vaktsineerimisest keeldumiste arv püsib kõrgel tasemel.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul tehti aasta jooksul vaktsineerimisi 6925 õpilasele, mis on 13,9 protsenti õpilaste koguarvust.

Kokku oli möödunud õppeaasta jooksul 751 vaktsineerimisest keeldumist, mis näitab, et keeldumiste arv püsib kõrgel tasemel.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul tuleb kindlasti tõhustama teavitustööd, et ekspertide, arstide ja teadlaste hinnanguid vaktsineerimise tähtsusest lastevanematele paremini teadvustada.

Tervisekontrollides osalesid 16 467 I, III, VII ja XI klasside õpilastest ehk 90 protsenti sihtgrupist. Mölderi sõnul suuri muutusi laste tervisenäitajates ei täheldatud.

"Õpilaste arv, kel läbivaatuse käigus ei leitud terviseprobleeme moodustas 50,5 protsenti ehk 8232 õpilast. Tendents on aga rasvunud, üle- ja alakaaluliste ning nägemisteravuse languse all kannatavate laste osakaalu suurenemisele,“ tõdes Mölder.

Koolinoorte terviseprobleemid on enamasti seotud ebatervislike eluviisidega, mis väljenduvad söömisharjumustes, väheses kehalises aktiivsuses, liigses nutiseadmete kasutamises, uimastite tarbimises ja muus riskikäitumises.

Kooliõpilaste seas on kasvamas ka krooniliste haiguste esinemissagedus. Nii näiteks lisandub igal aastal 40-50 1. tüüpi diabeedi (T1D) diagnoosiga õpilast, kellest suurem osa on 10-14 aastased.

2017. aastal oli Tallinna koolides T1D diagnoosiga õpilasi 300 ringis ehk umbes 15 klassitäit last, kellest paljud vajavad kooliõe poolt diabeedi-spetsiifilist meditsiinilist tugiteenust. Kooliõe toetus ja tugisüsteemi olemasolu on kõigile kroonilise haigusega õpilastele tema igapäevaeluga toimetulekuks ülioluline.

Nakkushaiguste leviku tõkestamiseks on vajalik, et vaktsineeritakse võimalikult rohkem inimesi, sest laiaulatuslik immuuntaust takistab viiruste ringlust.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: