Poolte Pirita tee ääres merre suubuvate torude omanik pole teada ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Keskkonnaministeerimil puudub täpne ülevaade, kellele kuuluvad ja kui palju on torusid, mis juhivad Tallinnas Pirita tee ääres merre sadevett.

Kui merre jõudev vihmavesi on väga toitaineterikas, mõjub see soodsalt vetikate kasvule, mille lagunemine paneb suvel tuntud puhkepaiga haisema.

Teadlased leidsid Tallinna lahe haisemise põhjuseid uurides terve rea merre suubuvaid torusid, mida paberil ei eksisteeri. Seega on teadmata, kust need torud alguse saavad ja kui puhas vesi neist voolab.

Kolmapäeva hommikul jalutasid keskkonna eest vastutavad ametnikud Pikksilma tänavast kuni Pirita SPA-ni ja vedasid paberil näpuga järge, et kokku viia, millistel torudel on keskkonnaluba ja millistel mitte.

Tulemused olid jahmatavad. Kuuekilomeetrisel lõigul on mere ääres 15 toru, millest 12 töötas ja vaid kuus neist on keskkonnaregistris arvel.

"Need torud tulevad linna territoorumilt, nad toovad endaga kaasa, kas sademevett või heitvett. Seda silma järgi määrata ei saa, aga igal torul või veel, mis siia voolab, peab olema omanik ja vastutaja," lausus keskkonnaministeeriumi merekeskkonna osakonna juhataja Rene Reisner.

Reisneri kinnitusel on Pirita tee äärne rannaala väga tundlik ja saasteainete juurdevool soodustab vetikate kasvu, seega asub ministeerium torude omanikke välja selgitama.

Väljavoolavast veest võetakse ka proove ja kui need nõuetele ei vasta, siis peab omanik asuma vett enne merre juhtimist puhastama.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: