Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kevadise sula tõttu on Kagu-Eesti riigiteed kohati läbimatud

Kevadine sula on muutnud Kagu-Eesti riigimaanteed kohati läbimatuks, mistõttu on häiritud ka ühistransport. Neljapäeval tuli Võrumaal koolilapsi vedanud liinibussi mülkast väljatõmbamiseks appi kutsuda päästeamet.

Neljapäeva hommikul jäi koolilapsi vedanud liinibuss riigimaanteele kinni, sest tee olukord on nii halb, et see on sisuliselt läbimatu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lapsed jäid mõistagi kooli hiljaks ning päästeamet pidi tulema bussi välja tõmbama. Reisjatele mingit ohtu ei olnud, aga lihtsalt sõiduki oleks ära lõhkunud.

"Tee oli nii halvas olukorras, et lihtsalt buss ühel hetkel ei liikunud. Jäime sisse. Riigimaantee," tõdes GoBusi bussijuht Rein Tuul.

"Antud teelõigule mina bussi rohkem saata ei saa, sest see on läbimatu, siit ei ole võimalik liinivedu teostada," ütles GoBusi Põlva regiooni esindaja Elvo Musting, kelle sõnul üritab firma reedel bussi peatusesse saata ümbersõidu kaudu, sest lapsed on vaja ikkagi kooli viia.

"Teiselt poolt on tee sõidetav. See võtab lihtsalt ajakulu ja bussid jäävad hiljaks," ütles Musting.

Kagu ühistranspordikeskusest öeldi "Aktuaalsele kaamerale", et kõnealune riigimaantee pole ainus, millega on probleeme.

"Meil on ka üks riigitee, mis asub Ahja külje all, kus meil on üsna võimatu korraldada avalikku liinivedu regulaarselt. See tähendab, et kui hommikul ootavad inimesed, koolilapsed bussipeatuses, siis buss nendeni ei jõua, sest seda teed pole võimalik läbida," selgitas Kagu ühistranspordikeskuse juhatuse liige Sander Saar.

Vahetult peale intsidenti jõudis kohale ka teehooldusfirma koorma kruusaga.

Saare sõnul on nende ootus maanteeametile aga see, et kohad, kus teed on muutunud läbimatuks, oleks üheselt ja mõistetavalt märgitud.

"Panna kas või läbipääsu keelumärk tee ette, et buss sinna ei läheks ja kinni ei jääks. See ei ole mitte ainult ajakulu, vaid tihtipeale bussid lähevad seal katki," sõnas Saar.

Maanteeameti teatel on Eestis kokku 4600 kilomeetrit kruusateid, millega võibki kevaditi tekkida kandevõime probleeme.

Samas tunnistas amet, et riigiteede eest vastutab siiski maanteeamet ning eriti probleemsetes kohtades proovitakse operatiivselt reageerida.

Ka on maanteeametil plaanis suurendada iga-aastaselt parandatavate kruusateede kilometraaži. Tänavu tehakse üle Eesti korda 286 kilomeetrit kruusateid.

"Käesoleval kevadel kandevõime kaotanud teedel on esimene ring hööveldamist tehtud ning me jätkame. Vastavalt viimasel paaril aastal olnud kruusateede suuremale lagunemisele me oleme kaalumas ka kruusateede remondimahu suurendamist. Kindlasti, kui on tee läbitavusega probleeme, anda sellest maanteeametile teada tasuta lühinumbril 1510," rääkis maanteeameti lõuna regiooni hooldevaldkonna juht Tiit Valt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: