Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kruusateede hooldus saab järgmisteks aastateks kuus miljonit eurot juurde

Kevadine sula on muutnud Kagu-Eesti riigimaanteed kohati läbimatuks ning seda tunnistavad ka maanteeamet ja majandusministeerium. Teehoiukava muudatusega saavad kruusateed järgmiseks neljaks aastaks hoolduseks kuus miljonit eurot juurde.

Kevadine kruusateede lagunemine, mis on muutnud Kagu-Eesti teid läbimatuks, on toonud kaasa elanike pahameele teehoolduse pärast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Viimastel aastatel, kui on väga vesised suved ja ka sügised ja kevaded olnud, paraku see niimoodi on, et kruusateed on meil kevadeks halvemas seisukorras kui tavaliselt. Ka kogu teedevõrk on väga tihe Lõuna-Eestis ja sealt ka tuleb see, et teid on seal rohkem ja liiklust on seal vähem, kahjuks ei jõua ka katteid igalepoole ehitada," selgitas maanteeameti peadirektori asetäitja hoolde alal Tarmo Mõttus.

Tänavu kulub teetöödeks rohkem raha kui mullu, samas krusaateedele on raha jäetud tänavuseks aastaks tunduvalt vähem.

Kokku kulub tänavu teetöödeks 184 miljonit eurot, mida on ligi 45 miljonit rohkem kui eelmisel aastal. Eestis on kokku 4700 kilomeetrit kruusateid ja kui mullu remonditi neist maanteeameti andmetel 313 kilomeetrit, siis tänavu on kavas korrastada 286 kilomeetrit teed. Kõvakatte sai kruusateedest eelmisel aastal 135, tänavu vaid 80 kilomeetrit.

Tänavuste maanteeameti teetööde järgi on Võrumaal kavas vaid kahe kruusatee lõigu remont. Kõvakatet ei tehta mitte ühelegi kruusateele. Põlva maakonnas remonditakse kaheksat kruusateed, kõvakatte saab lisaks neli teed. Valgamaal remonditakse kümme samalaadset teed, kõvakatte saab üks maanteelõik.

"Maakonna lõikes me täna vaadata ei saa. Me tegelikult hindame ja otsustame teede remondiobjekte üleeestilise pingerea järgi," ütles Mõttus.

Ka majandusministeeriumile on esitatud pretensioone teede olukorra kohta. Raha teede korrashoiuks pole aga olnud piisavalt.

"Riigi eelarvestrateegia vastuvõtmisel valitsus eraldas ekstra kruusateedele järgmisel neljal aastal kuus miljonit eurot lisaks senisele planeeritule. Nii et see näitab, et valitsus on seda probleemi teadvustanud ja me läheme nüüd lähikuul ilmselt vabariigi valitsusse teehoiukava muutmisettepanekutega, kus me arvestame seda lisandunud kruusateede raha," selgitas ministeeriumi teede- ja raudteeosakonna juhataja Ain Tatter.

Teehoiukavas võib muudatuse tõttu väheneda teekatete ehituse maht. Tatteri sõnul on 1,5 miljonit eurot aastas kruusateedele märkimisväärne lisaraha, kui arvestada, et aastas kulub nende teede hooldusele 8-9 miljoni eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: