USA julgeolekunõunik Bolton kohtus esimest korda Vene suursaadikuga

USa rahvusliku julgeoleku nõunik John Bolton.
USa rahvusliku julgeoleku nõunik John Bolton. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Valge Maja kinnitas, et neljapäeval kohtus uus rahvusliku julgeoleku nõunik John Bolton Venemaa suursaadiku Anatoli Antonoviga.

Teate kohaselt nõustusid nii Bolton kui ka Antonov sellega, et mõlemad riigid soovivad paremaid kahepoolseid suhteid, kuid omal ajal ÜRO-s USA suursaadikuks olnud Bolton oli rõhutanud, et selline suhete paranemine saab toimuda ainult siis, kui Venemaa pöörab rohkem tähelepanu Washingtoni muredele, mis puudutavat sekkumist USA 2016. aasta valimistesse ning olukorda Ukrainas ja Süürias, vahendas Politico.

"Suursaadik Bolton kordas, et paremad suhted on nii Ameerika Ühendriikide kui ka Venemaa huvides, kuid see eeldab tähelepanu pööramist meie muredele, mis puudutavad Venemaa sekkumist 2016. aasta valimistesse, keemiarelva jultunud kasutamist Suurbritannias ja olukorda Ukrainas ja Süürias," seisis Valge Maja pressiteates.

Tegemist oli esimese korraga, kui äsja julgeolekunõunikuks saanud Bolton ja kunagine asevälisminister Antonov oma uutes ametites teineteisega kohtusid.

Samuti leidis kohtumine aset natuke aega pärast mitut olulist sündmust, mille hulgas on USA-Briti-Prantsuse ühised õhurünnakud Süürias, segadus USA administratsioonis seoses Venemaale lisasanktsioonide kehtestamisega ja Trumpi küllakutse Putinile.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: