USA peab Venemaad ja Hiinat ebastabiilsuse jõududeks

Venemaa ja Hiina lipp.
Venemaa ja Hiina lipp. Autor/allikas: Kim Kyung-Hoon/Reuters/Scanpix

USA nimetas reedel oma strateegilisi rivaale Hiinat ja Venemaad ebastabiilsuse jõududeks, seades nad ühte ritta Iraani ja Põhja-Koreaga kui riigid, kus toime pandavad inimõigusrikkumised kujutavad endast üleilmset ohtu.

Selle hinnangu esitas välisministri kohusetäitja John Sullivan, esitledes üleilmset inimõigusraportit, mis sel aastal keskendus riiklike toimijate destabiliseerivatele rikkumistele.

Inimõigusrühmituste sõnul aga on president Donald Trumpi administratsioon dokumendis kahe silma vahele jätnud rünnakud seksuaal- ja reporduktiivõigustele, keskendudes riigipõhistele kuritarvitustele.

Kuid Sullivan on veendunud, et raport peab keskenduma ohtudele USA ja rahvusvahelisele julgeolekule.

"2017. aasta USA riikliku julgeoleku strateegia tunnistab, et korruptiivne ja nõrk juhtimine ohustab üleilmset stabiilsust ja USA huvisid. Mõned riigid ei ole võimelised tagama julgeolekut ja rahuldama oma rahva põhivajadusi, samas kui teised lihtsalt ei soovi seda," kirjutas ta.

"Riigid, mis piiravad väljendus- ja rahumeelse kogunemise vabadust, lubavad vägivalda usu- ja rahvusrühmade liikmete ja teiste vähemuste vastu, või mis õõnestavad isikute fundamentaalset väärikust, on moraalselt taunitavad ja õõnestavad meie huvisid," lisas Sullivan.

"Hiina, Venemaa, Iraani ja Põhja-Korea valitsused näiteks rikuvad oma piirides elavate inimeste õigusi igapäevaselt ning on selle tõttu ebastabiilsuse jõud."

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: