Ratas: keskerakondlased ei saa teha Eesti-vaenulikke algatusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jüri Ratas
Jüri Ratas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Peaministri ja Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul ei saa ükski keskerakondlane teha Eesti vaenulikke algatusi ning algatus anda mittekodanikele õigus valida Euroopa Parlamenti ühiskonna sidususe probleeme ei lahenda.

"Ühtki Eesti-vaenulikku algatust ükski Keskerakonna liige teha ei saa," ütles Ratas kolmapäeval BNS-ile vastuseks palvele kommenteerida Keskerakonna juhatuse liikme, Euroopa Parlamendi saadiku Yana Toomi tegevust Euroopa Parlamendis.

Toom koos kahe Lätist valitud Vene-meelse saadikuga korraldasid teisipäeval europarlamendi petitsioonide komisjonis arutelu, millel kritiseerisid oma riike, kasutades kodakondsuseta inimeste teemat. Arutelu aluseks oli Eestist ja Lätist ligi 20 000 allikrja saanud petitsioon, milles tõstatati mittekodanike hääleõiguse teema Euroopa Parlamendi valimistel.

"Ma kindlasti toetan seda, et Eesti ühiskonnas on suurem sidusus meie elanike vahel. Ja ma arvan, et see on väga-väga oluline. Minu meelest see on väga suur probleem, et Eestis on circa 80 000 inimest, kellel ei ole kodakondsust või kes on niinimetatud kodakondsusesta isikud. Ja selle küsimusega tegelemine on oluline ja tähtis - kuidas teha kõik selleks, et need inimesed valiksid kodakondsuse. Ja loomulikult see oleks meie soov, et nad valiksid Eesti kodakondsuse," rääkis Ameerika Ühendriikidest visiidilt ÜRO peakorterisse naasev Ratas Varssavis lennujaamast BNS-ile.

"Valimisõigus Euroopa Parlamendi valimistel ei lahenda seda küsimust," lisas peaminister Ratas.

"Tänane olukord, kus Eestis elab circa 80 000 kodakondsuseta inimest ning anname jätkuvalt siin sündivatele lastele välja nii-öelda „halle passe“ pole kindlasti õige. Küll aga olen seisukohal, et Euroopa Parlamendi valimise õiguse andmine kodakondsuseta inimestele ühiskonna sidususe küsimust paraku ei lahendaks," kirjutas Ratas pisut hiljem sotsiaalmeedias.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: