Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Medvedev: USA sanktsioonide järgimine olgu kriminaalkorras karistatav

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev.
Venemaa peaminister Dmitri Medvedev. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev toetab enda sõnul plaani, mille kohaselt oleks Venemaa elanikel kriminaalkorras karistatav järgida Ameerika Ühendriikide poolt kehtestatud sanktsioone.

Sellise avaldusega esines Medvedev laupäeval riigitelevisiooni esimese kanali eetris, vahendas Moscow Times.

Washington kehtestas 6. aprillil uued Venemaa-vastased sanktsioonid, mis puudutavad 24 eraisikut ja 14 ettevõttet. Sanktsioneeritute hulgas on seitse oligarhi ning 12 neile kuuluvat ettevõtet, lisaks 17 valitsusametnikku. Tegemist oli vastusammuga, millega karistati president Vladimir Putinile lähedal seisvaid isikuid, kes on Washingtoni hinnangul seotud Kremli sekkumisega USA 2016. aasta presidendivalimistesse ja muu vaenuliku tegevusega.

Sanktsioonid on toonud kaasa laialdase mõju nimetatud isikute ja ettevõtete äritegevusele ning Venemaa valitsus on omakorda teatanud, et riik on valmis sanktsioneerituid ka majanduslikult toetama.

Medvedevilt küsiti laupäevases intervjuus riigiduumas välja käidud eelnõu kohta, millega muudetaks USA sanktsioonide järgimine Venemaal kriminaalkuriteoks. Peaminister märkis, et USA sanktsioonide eesmärgiks on hävitada Venemaa sotsiaal-poliitilist süsteemi ja kahjustada Venemaa majandust ja üksikisikuid.

"Kui see on nii, siis nende sanktsioonide rakendamine meie kodanike poolt meie riigis peaks olema õigusrikkumine. Kellelgi ei tohiks olla õigust järgida neid Ameerika sanktsioone ja peaks kartma haldusõigusrikkumise või kriminaalkuriteo eest vastutusele võtmist," selgitas Medvedev.

Venemaa peaminister kordas ka seisukohta, et valitsus peaks toetama sanktsioonide alla jäänud Vene ettevõtteid ja tagama, et töökohad ei kaoks.

Enda tulevikku kommenteerides aga ütles Medvedev, et ta soovib jätkata tööd sellises rollis, mis tema kodumaale maksimaalset kasu toob.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: