Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vene rahvasaadikud võtsid vastuolulise sanktsiooni-eelnõu teemal aja maha

Riigiduuma hoone Moskvas.
Riigiduuma hoone Moskvas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Venemaa riigiduuma saadikud otsustasid neljapäeval toimunud hääletusel lükata edasi eelnõu, millega oleks tehtud lääneriikide poolt kehtestatud sanktsioonidega arvestamine Venemaal kuriteoks. Väidetavalt olid põhjusteks, miks eelnõu otsustati teisel lugemisel ootele panna, Venemaa majandusringkondade poolne surve ja üleskutsed.

Sisuliselt tähendaks praeguse eelnõu muutumine seaduseks seda, et kõiki Venemaa kodanikke, kes oma äritegevuses on sunnitud USA sanktsioonidega arvestama, hakkab kodumaal ähvardama kuni neli aastat vabadusekaotust, vahendasid Meduza ja Moscow Times.

Riigiduuma teatel leiavad järgmisel nädalal eelnõu teemal konsultatsioonid ettevõtjatega.

Kolmapäeval võtsid eelnõu vastu häälekalt sõna mitmed Venemaa ettevõtjate lobiorganisatsioonid. Organisatsioonide hinnangul looks selline seadus põhjendamatute kriminaalkaristuste ohu nii Venemaa kodanike kui ka välismaalastest ettevõtjate jaoks ning selline samm kahjustaks tõsiselt investeeringuid.

Nüüd loodavad rahvasaadikud, et eelnõu puhul suudetakse leida lahendus, mis ettevõtjate hirmu leevendaks.

Kolmapäeval kirjutas tuntud analüütik Leonid Bershidsky väljaandes Bloomberg, et eelnõu, millel on nii mõjuvõimsad toetajad, näitab seda, et Venemaa poliitiline eliit kaldub sanktsioonide teemal üha sügavama eneseisolatsiooni teele.

Bershidsky tuletab oma ülevaates meelde ka Putini nõuniku Vladislav Surkovi arvamusartiklit, kus Kremli "halliks kardinaliks" tituleeritud mees teatas, et Venemaad ootab ees "sada aastat geopoliitilist üksildust".

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: