Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskpank: Venemaa peab USA uutele sanktsioonidele vastu

Vene Keskpanga president Elvira Nabiullina.
Vene Keskpanga president Elvira Nabiullina. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Vene Keskpanga presidendi Elvira Nabiullina sõnul peab Venemaa majandus vastu USA viimatistele sanktsioonidele, mis on põhjustanud rubla väärtuse languse.

"Keskpangal on lai valik vahendeid, millega sellistes oludes reageerida, kui peaks tekkima oht finantsstabiilsusele. Meie arusaamises praegu selliseid riske ei ole," ütles Nabiullina pressikonverentsil.

Vene rubla langes madalaimale tasemele alates 2016. aastast peale seda, kuid USA teatas reedel uutest sanktsioonidest Vladimir Putini lähedaste oligarhide vastu.

Moskva asub toetama USA sanktsioonide alla sattunud Vene firmasid

ene valitsus annab toetust ettevõtetele, mis sattusid USA uute sanktsioonide alla, ütles asepeaminister Arkadi Dvorkovitš esmaspäeval.

"Esiteks, need ettevõtted saavad alalist toetust. Suhtume oma juhtivatesse ettevõtetesse väga tähelepanelikult - need on nii mitmetuhandelised töökollektiivid ja kui ka meie riigi jaoks väga tähtsad töökohad. Kuid praeguses olukorras, olude halvenemisel hakkame neid toetama," ütles Dvorkovitš.

Ta märkis, et ettevõtetega arutati mõningaid toetusmeetmeid juba varem, enne sanktsioonide kehtestamist.

Seejuures ei teadnud asepeaminister enda sõnutsi midagi sanktsioonide alla sattunud ärimeeste võimalikust kohtumisest valitsuse liikmetega midagi.

"Ma ei tea mingi ühise kohtumise korraldamisest, ma kohtun igaühega neist peaaegu iga nädal. Arutame neid küsimusi pidevalt, toetus tuleb igal juhul," lisas Dvorkovitš.

USA valitsus kehtestas reedel sanktsioonid seitsmele Vene oligarhile, kelle seas on ka alumiiniumimagnaat Oleg Deripaska ja riikliku gaasikontserni Gazprom direktor Aleksei Miller, 12 firmale, 17 kõrgele ametnikule, teiste seas julgeolekunõukogu sekretärile Nikolai Patruševile, ning riiklikule relvaekspordifirmale.

Kremli pressisekretär Dmitri Peskov ütles esmaspäeval, et USA viimaste Vene ettevõtete vastaste sanktsioonide tagajärgede miinimumini viimise küsimus on Vene valitsuse võimkonnas ning Kreml koordineerib valitsusega ja eritleb olukorda.

"See küsimus on täielikult Vene valitsuse võimkonnas. Praegusel juhul on kogu seisukoha ja võimalike meetmete väljatöötamine sanktsioonide tagajärgede vähendamiseks nimelt Valges majas, st ministrite kabinetis," ütles Peskov vastuseks ajakirjanike küsimusele, kas Kremlil on olemas Vene aktsiaturu päästmise plaan eriti nende firmade osas, mis langesid Ühendriikide sanktsioonide alla.

"Kremlis loomulikult seiratakse turuprotsesse tähelepanelikult ja koordineeritakse olukorda valitsusega," sõnas ta.

Küsimuse peale, kui tõsiseks peetakse Kremlis neist sanktsioonidest tekkivat kahju, lausus Peskov, et "see on üsna uus nähe ja me näeme esimesi negatiivseid mõjusid. Loomulikult läheb eriteluks veidi aega, et mõista tegelikku kahju ja töötada välja sammud olukorra parandamiseks."

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: