Tallinna linnatransporti hakkab juhtima Deniss Boroditš

{{1530011160000 | amCalendar}}
Deniss Boroditš
Deniss Boroditš Autor/allikas: RE

Tallinna Linnatranspordi AS-i uueks juhiks saab reformierakondlasest riigikogu liige Deniss Boroditš. Uue juhi peab ametisse kinnitama veel ettevõtte nõukogu, ütles ERR-ile abilinnapea Kalle Klandorf.

"Komisjon valis nelja tugeva kandidaadi seast välja ühe kandidaadi. Komisjon valis siis nõukogule esitamiseks Deniss Boroditši," ütles Klandorf.

Klandorf ütles, et komisjoni otsuse peab kinnitama veel nõukogu, mis koguneb juuli teises pooles.

Klandorf rääkis, et valikul Boroditši kasuks sai määravaks muu hulgas kohaliku omavalitsuse juhtimise kogemus.

Boroditš lahkub ametisse nimetamisel riigikogust

Boroditš ütles pressiteate vahendusel, et kui nõukogu ta ametisse nimetab, lahkub ta riigikogust.

"Olen selleks valmis. Mis puutub Tallinna volikogusse, siis hetkel on minu mandaat peatatud. Kas ma selle taastan või mitte näitab aeg. Nõukogu positiivse otsuse korral kavatsen pühenduda täielikult oma uuele tööle, sest see on minu prioriteet," kommenteeris Deniss Boroditš.

TLT juhatuse esimehe koht vabanes, kuna senine kauaaegne juht Enno Tamm esitas kevadel ettevõttes lahvatanud korruptsiooniskandaali tõttu tagasiastumispalve.

Uue juhi konkursile laekus kokku 18 avaldust. Valikukomisjon valis neist välja neli, kes pääsesid vestlusvooru. 

Deniss Boroditš on varem kuulunud Keskerakonda ja olnud aastatel 2007-2011 Tallinna abilinnapea.

Michal: Reformierakonna mandaat ei ole kaubaks

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michel ütles Facebookis, et on Boroditšiga rääkinud ja Boroditš on avaldanud soovi poliitikast püsivalt lahkuda ja asuda transpordi- või sarnasesse valdkonda leiba teenima.

Michal ootab nüüd Boroditšilt, et ta oma linnavoliniku mandaadi lõplikult tühistaks.

"Meil on arusaam, et Reformierakonna valijatelt ja meeskonnas saadud mandaat ei ole kaubaks, ehk seniks kuni Deniss on linnale kuuluva aktsiaseltsi palgal, ta volikogus huvidekonflikti ennast ei sea. St ta volitused on linnapalgal olles peatatud/lõpetatud," kirjutas Michal.

"Printsiibi järgimine on on tähtis, siin on Denissi südametunnistus otsustaja, kas ta läheb oma ametioskusi kasutama paremaks või nagu eelmised - mandaat andis töökoha. Loodan, et ta pole nagu eelmised ja madaadiga ei kauple. Sest tõehetki Tallinna linnavõimul tuleb veel, garanteeritult ja huvidekonfliktis olla ei saa," lausus Michal.

Reformierakonna valijad ja meeskond Keskerakonna linnavalitsust toetama ei asu. Võite kindlad olla," kirjutas Michal veel.

Reformierakonnast lahkumise signaale Michali sõnul Boroditšilt tulnud ei ole.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: