Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA kehtestas sanktsioonid 20 Venezuela firmale ja kolmele eraisikule

Venezuela president Nicolas Maduro.
Venezuela president Nicolas Maduro. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA valitsus kehtestas esmaspäeval uimastikaubanduse tõttu sanktsioonid 20 Venezuela ja Panamas asuvale ettevõttele ja kolmele eraisikule, kelle seas on endine Venezuela luureameti ametnik ja kaks tema nõunikku.

Sanktsioonidest teatas USA asepresident Mike Pence esmaspäeval Ameerika Riikide Organisatsiooni (OAS) kohtumisel Washingtonis.

USA rahandusministeerium teatas, et luureameti endisele ametnikule Pedro Luis Martin Olivaresele esitati 2015. aastal Floridas süüdistus keelatud ainete USA-sse toimetamise kavandamises ning keelatud ainete omamises eesmärgiga toimetada see sihtpunkti USA-s registreeritud lennukiga.

Lisaks kehtestas ministeerium sanktsioonid Martini aitamise eest Walter Alexander Del Nogal Marquezile ja Mario Antonio Rodriguez Espinozale ning 20 Venezuelas ja Panamas asuvale ettevõttele, mida kolmik kas kontrollib või omab.

Sellega külmutati nende vara, mis asub kas USA-s või mis on USA-s asuvate inimeste kätes.

Pence ärgitas 35-liikmelise OAS-i riike ka peatama Venezuela liikmesust, katkestama Venezuela liidrite sidemed oma riikide finantssüsteemiga ning kehtestama neile viisapiirangud.

Lisaks kutsus ta Venezuela presidenti Nicolas Madurot "avama Venezuelat rahvusvahelisele abile ja tegema seda nüüd" ning peatama 20. maile kavandatud presidendivalimised, sest need on "teesklus".

USA sanktsioonide nimistus on kümneid endisi ja praegusi Venezuela ametnikke. Nende seas on asepresident Tareck El Aissami. kes on väidetavalt seotud rahvusvahelise uimastikaubandusega.

Lisaks kehtivad Venezuelale USA majandussanktsioonid ajal, mil Caracas üritab leevendada Venezuela suurt võlakoormat.

Venezuela ei saatnud ametnikku Pence'i kõnet kuulama, kui minutid hiljem ütles Venezuela Põhja-Ameerika suhete eest vastutav asevälisminister Samuel Moncada, et Pence'i avaldus on "farss" ja "koletislik".

Moncada sõnul alustas Venezuela 2017. aasta aprillis kaheaastast protsessi OAS-ist lahkumiseks.

"Tahame lahkuda. Loeme päevi, et saaksime lahkuda, kuid see on Venezuela jaoks kõige ohtlikum koht maailmas ning ma pean siia tulema, et Venezuelat kaitsta," lausus ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: