Venezuela kuulutas Maduro presidendivalimiste võitjaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1526871600000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

Venezuela president Nicolás Maduro kuulutati pühapäeval peetud valimiste võitjaks, kuigi tema rivaalid nimetasid tulemusi kehtetuks ja kutsusid korraldama hiljem sel aastal uued valimised.

Maduro kuulutati pühapäeval peetud valimiste võitjaks, kuigi tema rivaalid nimetasid tulemusi kehtetuks ja kutsusid korraldama hiljem sel aastal uued valimised.

Keskvalimiskomisjoni esimees Tibisay Lucena ütles, et kui loetud oli rohkem kui 90 protsenti hääletussedelitest, toetas Madurot 67,7 protsenti ja tema peamist rivaali Henri Falcóni 21,2 protsenti valimas käinutest.

Valimistel osales vaid 46 protsenti hääleõiguslikest kodanikest, opositsioon boikottis valimisi ning rahvusvaheline üldsus on need hukka mõistnud.

Võit annab Madurole teise ametiaja kuni 2025. aastani.

Opositsioon: Maduro rivaalid ei tohi valimistulemustega nõustuda

Venezuela presidendivalimisi boikoteerinud peamine opositsioon kutsus ametisoleva riigipea Nicolás Maduro kaht vastaskandidaati valimistulemustega mitte nõustuma, nimetades valimisi pettuseks.

"Me tahame, et kandidaadid, kes end üles seadsid, astuksid sammu kaugemale ja ei tunnustaks tulemust, mis on juba valmis tehtud," ütles Victor Marquez opositsioonierakonnast Frente Amplio.

Opositsiooni seadusandja Juan Andres Mejia kutsus endist kuberneri Henri Falcóni ja evangeelset pastorit Javier Bertuccit ühinema opositsiooni üleskutsega ning nõuda vabu ja demokraatlikke valimisi.

Mitmed valimisjaoskonnad olid avatud ka rohkem kui kaks tundi pärast kella 18, kui need oleksid pidanud ametlikult sulguma.

Frente Amplio väitis, et valitsus andis korralduse valimisjaoskonnad ametlikust ajast kauemaks lahti jätta, kuna osalusprotsent olevat olnud sel ajal alla 30.

"Valitsus kavatseb esitada arvud, mis ei vasta reaalsusele," ütles Marquez pressikonverentsil.

Falcón ja Bertucci mõistsid varem hukka mitmed rikkumised valimiste ajal.

USA, Euroopa Liit ja mitmed Ladina-Ameerika riigid on juba teada andnud, et ei tunnista Venezuela presidendivalimiste tulemusi, kuna ei eksisteerinud tingimusi, et need oleksid saanud olla vabad ja õiglased.

Moskva nimetas Venezuela valimistulemusi "pöördumatuks"

Praeguseks avalikustatud Venezuela presidendivalimiste tulemused on pöördumatu iseloomuga, ütles Vene välisministeeriumi Ladina-Ameerika osakonna direktor Aleksandr Šetinin esmaspäeval.

"Meil on praegu esialgne teave, mis rajaneb Venezuela riikliku valimiskomisjoni andmetel. Valimised toimusid. Nende tulemustel on pöördumatu iseloom: kaks kolmandikku häältest anti senisele presidendile Nicolás Maduro Morosele," ütles Šetinin Moskvas ajakirjanikele.

Kõrge diplomaat märkis, et see on tähtis järk Venezuela ühiskonna elus, luues tingimused selle riigi ees seisvate keeruliste, eelkõige sotsiaalmajanduslike ülesannete lahendamiseks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: