Valitsus andis endise piirivalvekooli kompleksi Harku vallale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Valitsus otsustas anda Harku vallale tasuta üle Muraste endise piirivalvekooli kompleksi. Kompleksi hakkab kasutama Kaitseliit ning vald hakkab ruume kasutama koolitusteks ja sportimiseks.

Vald kartis, et piirivalvekooli kompleks, mis ehitati kümme aastat tagasi Euroopa Liidu rahaga, läheb müüki ning asus riigiga läbirääkimisi pidama, et 14 000-ruutmeetrine kompleks jääks vallale, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ka Kaitseliit näitas huvi, et korraldada Murastes õppusi ja koolitusi.

Vallavanem Erik Sandla tõdeb, et kogu kompleksi üleval pidada ei ole väga odav. Kõige suurem kulu on küttel.

"Siin on õlikütte katlad, mis on hästi vanas ja kehvas seisus. Esimene asi on leida siia säästlikum küttelahendus. Aga muidu on maja heas seisukorras," ütles ta.

Viimati töötas kompleks täisvõimsusel 2015. aastal ning siis kui sisekaitseakadeemia õppekorraldus muutus, jäi Muraste piirivalvekool tühjaks. Praegu jätkab seal veel teenistuskoerte koolituskeskus.

Kompleksi hakkavad kasutama valla sportlased. Sinna kolivad näiteks ka Tabasalu ühisgümnaasiumi huviringid ning plaan on ehitada ka korterid õpetajatele.

Siseminister Andres Anvelt ütles, et kompleksi müümine oleks olnud vale samm.

"Tema hind oli miljon, poolteist. Pigem oli minu arusaam algusest peale, et otsime talle ikkagi avalik-õigusliku lahenduse ja nüüd me oleme selle leidnud," ütles Anvelt.

Ka mereäärsele alale eramuid ei tule, sest see maa läheb keskkonnaministeeriumile ja seda ala hakkab kasutama Kaitseliit.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: