Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: Iisraeli õhuvägi hävitas Süürias Venemaal toodetud õhutõrjesüsteemi

Video stoppkaader - Iisraeli õhurünnak Süürias.
Video stoppkaader - Iisraeli õhurünnak Süürias. Autor/allikas: twitter.com/IDFSpokesperson

Iisraeli kaitsejõud (IDF) avaldasid oma sotsiaalmeediakontol video sellest, kuidas Iisraeli õhuvägi hävitab ööl vastu neljapäeva Süürias toimunud operatsiooni ajal Vene päritolu õhutõrjeüsteemi Pantsir-S1, NATO nimega SA-22 Greyhound.

"IDF tabas Süürias Iraani relvajõudude sihtmärkide vastu korraldatud ulatuslikus rünnakus õhutõrjesüsteemi SA-22," kirjutavad Iisraeli relvajõud postituse juures.

Times of Israel ja Aviationist märgivad, et Venemaal toodetud ja mitmete riikide relvajõudude kasutuses olevat õhutõrjesüsteemi tabas Iisraeli õhuväe poolt teele saadetud tiibrakett Delilah.

Iisraeli kaitsejõud teatasid neljapäeva varahommikul, et Süürias paiknevad Iraani üksused tulistasid Iisraeli armee positsioonide pihta Golani kõrgendikel umbes 20 raketti ning selle peale korraldas Iisrael naaberriigis asuvate Iraani üksuste vastu ulatusliku õhuoperatsiooni.

Iisraeli armee eestkõneleja kolonelleitnant Jonathan Conricuse sõnul ründas Iisrael luure- ja logistikapunkte, hoidlaid, sõidukeid ning kohta, kust tulistati rakette Iisraeli üksuste pihta.

Iisraeli kaitseministri Avigdor Liebermani sõnul sai Iisraeli sõjavägi ööl vastu neljapäeva toimunud rünnakus pihta "peaaegu kõikidele" Iraani sõjalistele taristuobjektidele Süürias.

See oli viimaste aastate üks suuremaid Iisraeli sõjalisi operatsioone ja suurim Iraani üksuste vastu.

Londonis baseeruv Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus teatas, et Süürias sai ööl vastu neljapäeva Iisraeli rünnakutes surma vähemalt 23 võitlejat, neist viis valitsusvägede sõdurid ja 18 nende liitlasvägede võitlejad.

Kui Süüria ja Iraan on väitnud, et alla lasti "tosinaid" Iisraeli rakette ning Moskva väitel tõi Süüria õhukaitse alla rohkem kui pool Iisraeli rakettidest, siis kas või eelpool mainitud video näitab, et erilisi raskusi vastase õhutõrje Iisraeli õhuväele ei tekitanud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: