Eestikeelne teooriaeksam muudaks Ida-Virumaale arstide leidmise raskemaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Riigikogus läbis esimese lugemise eelnõu, mille jõustumisel peaksid kolmandatest riikidest pärit arstid enne tööle asumist sooritama eestikeelse teooriaeksami. See muudaks Ida-Virumaa haiglate jaoks arstide leidmise veelgi raskemaks.

Ida-Viru haiglajuhtide hinnangul pole võõrtööjõu palkamise tingimustesse teooriaeksami lisamine iseenesest halb. Küsimus on, mis keeles seda teha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kas me riigis oleme valmis regiooni, just nimelt Ida-Viru regiooni säilimise eesmärgil olema paindlikud, võimaldama neile näiteks sobivustesti teha inglise keeles? Absoluutselt nõus, keelt tuleb õppida, eks ole, keelt tuleb omandada, aga et see võtab aega, siis takistab see muidugi erialaarstide tööle värbamist Ida-Virumaale, õigemini pikendab seda protsessi, kuni üks arst meile tööle saab," selgitas Ida-Viru keskhaigla ülemarst Aime Keis.

Narva haiglas töötavad välisarstid on valdavalt venekeelse taustaga ja nende tööks on venekeelsete patsientide ravimine.

"Väga kahtlen, et on mingisugune suur motivatsioon tulla Eestisse tööle arstidel, kes peavad aasta pärast rääkima eesti keeles. Selleks peab võib-olla palk olema kordades kõrgem, et inimene mitte ei läheks Soome või Rootsi, kus tõesti on vaja keeleeksam teha ja rääkida seal kohalikus keeles. Ja palk on seal kordades suurem, nii et meie palgaskaala seda motivatsiooni küll ei soodusta," tõdes Narva haigla juhatuse liige Olev Silland.

Ida-Viru haiglad võtaks päevapealt tööle vähemalt 30 arsti. Tartu ülikoolist neid Kirde-Eestisse nii palju ei lähe ja seepärast on tavaline, et idavirulasi ravivad Venemaa või Ukraina päritolu spetsialistid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: