Arstide liit ei kooskõlasta välisarstide kvalifikatsiooni määrusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Arstide liit ei kooskõlasta sotsiaalministri välisarstide kvalifikatsiooni puudutavate määruste eelnõusid, kuna leiab, et neis on märkimisväärseid puudusi.

Määruse eelnõu järgi peab taotleja esitama Tartu Ülikoolile ainult taotluse teha vastavuseksam, koopia terviseametile esitatud tervishoiutöötaja registreerimistaotlusest ning terviseameti väljastatud otsuse, et taotleja kvalifikatsioon vastab Eestis esitatavatele nõuetele.

Liit leiab, et ainult nende alusel on hindamiskomisjonil väga raske määrata taotlejale optimaalset tööpraktika sisu ja kestust.

Välisarstide kvalifikatsiooni võrdlemise ja vastavuseksami korras on liidu hinnangul suuri puudusi, mistõttu ei ole tagatud, et Eestisse lubatakse tööle vaid Eestis nõutava kvalifikatsiooniga ning piisavalt pädevaid ja eesti keelt oskavaid arste.

Arstidel on eelkõige vaja omandada erialane keeleoskus, mille soodustamiseks tuleb tööpraktikal käia raviasutustes, kus töökeskkond on täielikult eestikeelne.

Liit tegi ettepaneku tunnistada arsti ja eriarsti kvalifikatsioon vastavaks, kui  taotleja on läbinud arsti- ja eriarstiõppe, mille kestus ja õppekava sisu vastavad Eestis nõutavale. Liit leiab, et ainult õppe kestuse alusel kvalifikatsiooni  vastavaks tunnistada ei tohiks, kindlasti peab võrdlema ka õppekava sisu. Väljaõppe sisu on pädevad hindama eelkõige eriala asjatundjad.

Arstid tegid ettepaneku kehtestada nõue, et tööpraktikale lubatakse isikud, kes esitavad tõendi eesti keele oskuse kohta vähemalt B2 tasemel.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: