AK tegi ülevaate Paavsti tulekuks tehtavatest ettevalmistustest

Paavst Franciscuse Eesti visiidi ametlik programm selgub kuu aja jooksul. Igal juhul on kõik huvilised on oodatud teda kuulama pühale missale. Paavst Franciscus külastab Eestit 25. septembril.

Remonditööd Peeter Pauli katedraalis on jõudnud poole peale ning mai lõpus peaksid suuremad tööd enam-vähem korras olema. Väiksemad viimistlustööd jätkuvad kuni septembrini ehk siis kuni Paavst Franciscuse Eesti visiidini. Kuigi paavsti visiidi kava ei ole veel lõpuni selge, võib peaagu kindel olla selles, et paavst tuleb 25. septembril siia kirikusse, et kohtuda Eesti katoliiklastega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eks siin ole ka üks argument, milleks on Eduard Profittlichi õndsakskuulutamine ja Püha Isa teab, et see protsess on meil piiskopkonnas käimas ja loodame, et ta tuleb ja saab siin palvetada ka tema eestkostel," ütles Rooma-Katoliku Kiriku pressiesindaja Marge-Marie Paas.

Ametlik programm selgub kuu aja jooksul. Paas ütles, et praeguseks on teada see, et paavst kohtub presidendiga, kes tervitab külalist Tallinna lennujaamas. Kavas on kindlasti ka kohtumine noortega ning see on oikumeeniline, ehk sellel osalevad peale katoliiklaste ka noored teistest konfessioonidest. Kohtumisel osalevad ka noored Peterburist, Soomest ja Rootsist.

Kõik huvilised saavad paavsti oma simaga näha Pühal Missal ka seal kuuleb ka tema sõnumit Eesti rahvale.

"Seda me kuulemegi Püha Missa hetkel, kui ta jutlust avaldab ja see on tema see lõplik sõnum kogu Eesti rahvale. Jääme ootama," sõnas Paas.

Eestit on visiidiga seoses külastanud ka mitmed ametlikud delegatsioonid. Lähaiajal on oodata Eestisse ettevalmistusi tegema ka Püha Liturgia eest vastutajaid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: