Paavsti visiit kiirendab Kaarli kiriku remonttöid

Ettevalmistusi paavst Franciscuse visiidiks teevad nii Tallinna linn kui ka Kaarli kirik, kus paavst kohtub noortega. 25. septembril toimuv visiit kiirendab mitmeid ammu planeeritud uuendustöid Kaarli kirikus.

Kaarli kiriku peauks on renoveerimiseks suletud ning ka kiriku ümber käib remont, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus ütles, et kirikus on kogu aeg vaja midagi parandada ja uuendada. Lõppema hakkab oreli restuareerimine, mis oli suur töö, aga just paavsti külaskäigu tõttu on otsustatud mitmed ammu planeeritud tööd kohe ära teha.

"Siin võib öelda küll, et püha isa tulekuga on väikene seos olemas, et linna muinsuskaitse leidis, et need uksed võiks küll korda teha. Sellesse Tallinna linn loodetavasti ka panustab," ütles Aus.

"Pidevalt oleme muutumas, kuni sinnamaani välja, et peatee vaip saab vahetatud. See plaan oli enne paavsti juba olemas, ainult nüüd võib-olla natukene kiirenes. Mõtlesime, et äkki jõuame enne paavsti tulekut selle ka ilusasti maha panna," lisas ta.

Kaarli kirikusse tuleb paavst Franciscus 25. septembri hommikul ja tal on Kaarli kirikus oikumeeniline kohtumine noortega.

See on üks visiidi peamistest sündmustest ja ühtlasi on see viimane kohtumine noortega enne katoliku kiriku noorte sinodit, mis toimub oktoobris Roomas. Kirikult nõuab see näiteks turvanõuetega arvestamist. Samuti ehitatakse kirikusse paavsti ja tema kaaskonna jaoks poodium.

Ettevalmistusi visiidiks teeb ka Tallinna linn koostöös välisministeeriumiga.

Liikluses toob see kaasa muudatusi. Visiidi kõige olulisem sündmus, Püha Missa on Vabaduse väljakul just liikluse tipptunnil, seega tuleb muudatusi nii ühistranspordi liikumises kui ka parkimisvõimaluste piiramist.

"Ilmselt tuleb analoogiliselt vabariigi aastapäeva paraadiga, kus teatud kellaajal liiklust Kaarli puiesteel ei toimu. Küll peab praeguste teadmiste järgi jääma liiklus käima mööda Pärnu maanteed," selgitas Tallinna linnasekretär Toomas Sepp.

Missal osalemiseks saab registreeruda kuni 15. septembrini.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: