Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna bussifirmas käis varastamine pärast vahistamisi hooga edasi

Tallinna linnatranspordi AS-i kontor ja bussipark
Tallinna linnatranspordi AS-i kontor ja bussipark Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Hoolimata sellest, et aprillis pidasid keskkriminaalpolitsei korruptsioonibüroo töötajad kinni mitu Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juhtivtöötajat, jätkus mõnel ettevõtte bussijuhil ikka julgust firma tagant edasi varastada, kirjutab Eesti Päevaleht.

TLT juhatuse esimees Enno Tamm ütles ajalehele, et ettevõtte sisekontroll avastas, et bussijuhid varastavad diislikütust. Politseile saadetud kuueleheküljelises avalduses on kuupäevade ja kellaaegade kaupa esile toodud videosalvestiste väljavõtted, kust vargused on kenasti näha.

"Viimase kahe aastaga oleme pea olematuks muutnud võimaluse, et päevasel ajal sõitvad bussijuhid saaksid kütust varastada. Kogu tankimissüsteem on ümber tehtud, bussijuhid kütust enam ise ei tangi, seda teeb vastav brigaad. Samuti on bussid varustatud näppamist välistavate indikaatoritega," kirjeldas Tamm.

Aga on hulk busse ja neil töötavaid juhte, kes toovad varahommikul tööd alustavad bussijuhid tööle. "Küsimus ongi just neis nn ööbusside juhtides," märkis Tamm.

Varguste ajavahemik, mis lintide läbivaatamisel tuvastati, oli käesoleva aasta 3. aprillist 20. aprillini.

Keskkriminaalpolitsei pidas 3. aprillil kinni TLT garaažide asejuhataja Jaanus Vingi, bussiliiklusteenistuse direktori Andres Herkeli, bussiremonditöökodade juhi Hannes Erbseni ja juhatusse kuuluva advokaadibüroo Lextal vandeadvokaadi Alar Urmi. Urmi, Herkelit ja Erbsenit kahtlustatakse riigihangete nõuete rikkumises ja eelise andmises, Vinki kahtlustatakse altkäemaksu võtmises.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: