Elektrilevi võtab Tallinnas maha viimase suurema õhuliini ({{commentsTotal}})

Elektriposti mahavõtmine.
Elektriposti mahavõtmine.

Elektrilevi võtab sel nädalal Tallinnas Mustamäel maha kilomeetri pikkuse õhuliini.

Veskimetsa-Mustamäe 35-kilovoldine liin on Elektrilevi viimane suur õhuliin Tallinnas. Sarnaselt uuele Veskimetsa-Mustamäe liinile on suurem osa Tallinna elektrivõrgust juba praegu maa all, teatas ettevõte.

"Õhuliini asendamine maakaabliga on mitme positiivse mõjuga. Ühest küljest vabastame suure maa-ala ja muudame linnaruumi visuaalselt puhtamaks," ütles Elektrilevi suurprojektide üksuse juht Vitali Bogomolov.

Seoses Veskimetsa-Mustamäe liini maa alla viimisega vabaneb Mustamäel linna jaoks 55 000 ruutmeetrit pinda.

Bogomolov lisas, et kaasaegne maakaabel on töökindlam ja ohutum. "Uued liinid on ühtlasi ka osa tänapäevasest Tallinna elektrivõrgust, mis vastab paremini tänastele linna elektritarbimise vajadustele," lisas Bogomolov.

Vana liini tööd asendab juba täna parema läbilaskevõimega 110-kilovoldine maakaabel. Veskimetsa-Mustamäe õhuliin oli viimane suurem Elektrilevile kuuluv õhuliin Tallinnas.

Lammutustööde käigus võeti maha kuus kilomeetrit terasalumiinium juhet, viis masti ehk 27 tonni terast ja 168 isolaatorit ehk 1000 kg portselani.

"Elektrilevi on viimastel aastatel rohkem ehitustöid suunanud maapiirkondadesse, kus oleme uuendanud aastas ligikaudu 2000 kilomeetrit liine. Nüüd tuleb suurendada investeeringuid linnades, kus võrgu eluiga hakkab täis saama," ütles Bogomolov.

Elektrilevi on suurim jaotusvõrguettevõte Eestis ning haldab ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: