Venemaa välisministrina jätkab Lavrov, kaitseministrina Šoigu

{{1526643840000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Sergei Lavrov ja Sergei Šoigu. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Vene peaminister Dmitri Medvedev esitles reedel president Vladimir Putinile uue valitsuse koosseisu, jättes praegusele ametikohale välisminister Sergei Lavrovi ja kaitseminister Sergei Šoigu.

President kiitis peaministri esitatud valitsuse koosseisu heaks ja lubas allkirjastada reede jooksul nende ametissemääramise korraldused.

"Meil oli teiega esialgne vestlus praktiliselt iga kandidaadi kohta. Me arutasime mõnda neist täna hommikul. Kõik need inimesed on hästi tuntud, neil on head karjääritulemused ja nad on näidanud oma väärtust eelmistel ametikohtadel," ütles Putin Medvedevile.

Välisministrina jätkab alates 2004 aasta märtsist sel ametikohal töötav Lavrov ja kaitseministrina alates 2012. aasta maist selles ametis tegutsev Šoigu.

Valitsuses on 10 asepeaministrit. Esimene asepeaminister on Anton Siluanov, kes jätkab ka rahandusminstrina.

Ülejäänud valitsusjuhi asetäitjad on sotsiaalvaldkonna asepeaminister Tatjana Golikova, asepeaministri staatuses presidendi eriesindaja Kaug-Ida föderaalringkonnas Juri Trutnev, kultuuri- ja spordiasepeaminister Olga Golodets, ehituse asepeaminister Vitali Mutko, tööstuse asepeaminister Dmitri Kozak, relvatööstuse asepeaminister Juri Borissov, transpordi asepeaminister Aleksei Gordejev, Maksim Akimov ja asepeaministri staatuses valitsuse apraadiülem Konstantin Tšuitšenko.

Kauaaegne spordiminister ning seejärel asepeaministrina spordi valdkonna eest vastutanud Mutko uues valitsuse sporti enam ei kureeri. Mutko on olnud viimastel aastatel dopinguskandaalide keskmes seoses süüdistustega Vene riikliku dopinguprogrammi olemasolu 2014. aasta Šotši talilolümpiamängudel.

Valitsusest lahkuvad senised asepeaministrid Igor Šuvalov, Dmitri Rogozin, Aleksandr Hloponin, Arkadi Dvorkovitš ja Sergei Prihhodko.

Siseministrina jätkab Vladimir Kolokoltsev, energiaministrina Aleksandr Novak, kultuuriministrina Vladimir Medinski, spordiministrina Pavel Kolobkov, justiitsministrina Aleksandr Konovalov, tööstus- ja kaubandusministrina Deniss Manturov, majandusarenguministrina Maksim Oreškin, tervishoiuministrina Veronika Skvortsova, tööministrina Maksim Topilin ja haridusministrina Olga Vassiljeva.

Transpordiministri kohal vahetab Jevgeni Ditrihh välja Maksim Sokolovi, uueks eriolukordade ministriks saab Vladimir Putškovi asemel Jevgeni Zinitšev. Maavarade ja ökoloogiaministrina kohal vahetab Dmitri Kobõlkin välja Sergei Donskoi.

Telekomi- ja massikommunikatsiooniministriks saab Konstantin Noskov, teadus- ja kõrgharidusministriks Mihhail Kotjukov ning põllumajandusministriks julgeolekunõukogu sekretäri Nikolai Patruševi poeg Dmitri Patrušev, kes töötas seni riikliku gaasikontserni Gazprom juhtkonnas.

Putin vannutati 2024. aastani kestvaks neljandaks ametiajaks presidendiks 7. mail ja alates 2012. aasta maist peaministrina töötava Medvedevi kinnitas parlament uuest peaministriks päev hiljem.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: