Kreml: kolme järjestikuse presidendiaja lubamine pole Putini päevakorras

Venemaa president Vladimir Putin.
Venemaa president Vladimir Putin. Autor/allikas: Aleksey Nikolskyi/Sputnik/Scanpix

Vene põhiseaduse muutmine selliselt, et presidendil oleks lubatud teenida rohkem kui kaks järjestikust ametiaega, nagu pakkus Tšetšeenia parlament, ei ole president Vladimir Putini päevakorras, teatas Kreml reedel.

Tšetšeenia regionaalparlament esitas neljapäeval initsiatiivi muuta põhiseadust viisil, mis lubaks kolme järjestikust ametiaega. Selline muudatus vajaks Vene parlamendi heakskiitu.

Kremli pressisekretär Dmitri Peskov ütles reedel, et tšetšeenide ettepanek ei ole presidendi päevakorras, ja viitas riigipea varasematele väljaütlemistele selle kohta.

Putin (65), kes vannutati esmaspäeval presidendiks 2024. aastani kestvaks neljandaks ametiajaks, ütles märtsis, et on põhiseaduse muutmisele vastu ja selliseid plaane tal ei ole.

Putin on juba Venemaa pikaajalisim liider pärast Jossif Stalinit. Aastatel 2000-2008 oli ta kaks ametiaega Venemaa president. Aastatel 2008-2012 tegutses ta president Dmitri Medvedevi ametiajal peaministrina. Medvedevi ajal muudeti Venemaal riigipea ametiaja kuuele aastale pikendamiseks põhiseadust. Kolmandat ametiaega alustas Putin 2012. aasta 7. mail.

Märtsis naeruvääristas Putin mõtet, et ta võib teha pärast 2024. aastat kuueaastase pausi ja naasta 2030. aastal presidenditoolile. "See on pisut naeruväärne. Teeme arvutused. Kas ma istun siin, kuni saan 100? Ei!" sõnas ta.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: