Kõik prefektuurid saavad kaks eribussi massirahutuste ohjeldamiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Politsei kiirreageerijad saavad aasta lõpuks igasse prefektuuri kaks massiohjebussi, mis võimaldavad politseinikel ohutult ja mugavalt jõuda massirahutuste keskele. Põhiline probleem sõidukile on purukslöödud klaasid ja kõrged äärekivid, meestele aga kuumus täisvarustuses.

Massirahutuste ohjeldamiseks mõeldud busse on PPA-l kuus - lõuna, ida, lääne ja põhja prefektuuris, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Buss on pikem ja kõrgem kui standardvariant, sellel on kõrgem kliirens, et saaks vajadusel kõnnitee äärekividest üle. Klaasid on löögikindlad.

"Kui sul on klaasid sõidukil puruks, siis sa lihtsalt edasi liikuda enam ei saa. Aga selle bussiga on see, et seal ei ole ametnikud ohus nii palju kui tavasõidukitega," selgitas põhja korrakaitsebüroo operatiivkeskuse juht Marek Unt.

Salongi kohal on lukustatav kapp relvade jaoks. Bussi tagumises osas on eraldi sahver, kus saab hoida kilpe ja kiivreid. Bussis on kliimaseade täisvarustuses meeste mahajahutamiseks kuumal aastaajal.

Põhja prefektuuril on kaks bussi - nad saavad nendega kohale viia 18 politseinikku.

"Kui me viime 18 meest sinna kohale, siis ülejäänd tulevad kas jalgsi või me ohverdame politseisõidukeid, millel ei ole löögikindlaid klaase," ütles Unt.

Kevadõppusel SIIL osalesid ka politseijõud. Unt ütles, et kiirreageerijad saavad tööoskuse kätte kolme kuni viie aastaga. Selle ajaga selgub, kas füüsiline vorm ja stressitaluvus on piisav ning kujuneb välja meeskonnatunne.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: