Deutsche Bank koondab üle 7000 töökoha ({{commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Saksa pangandushiid Deutsche Bank teatas neljapäeval, et koondab kasumlikuse taastamise tarvis üle 7000 töökoha.

"Täistööajale taandatud töötajate arv peaks langema veidi üle 97 000 töökohalt oluliselt alla 90 000 töökoha. Seotud personali vähendamine on alanud," teatas pank, lisades, et kärpimised puudutavad veerandit töökohtadest selle väärtpaberitega kauplemise äris.

Koondamised on esimene suurem otsus mille on teinud aprillis ametisse asunud tegevjuht Christian Sewing, kes vahetas ootamatult välja endise tegevjuhi John Cryani. Sewing on juba varem viidanud, et plaanib teha olulisi muudatusi panga äriklientide- ja investeerimispanganduse segmentides, veenmaks investoreid, et pank võtab kasumlikkuse taastamist tõsiselt.

Osana muudatustest plaanib Deutsche Bank vähendada finantsvõimendust 10 protsendi ehk umbes 100 miljoni euro võrra. Panga teatel loodetakse vähendamisega valdavas osas lõpule jõuda käesoleva aasta lõpuks. Pank teatas ka kavatsusest suurendada kulukärpeid, lootes 2019. aastaks vähendada kulud 22 miljardile eurole, võrreldes tänavuse 23 miljardiga.

Deutsche Bank on kahjumit teeninud viimased kolm aastat. Möödunud aastal ulatus selle aastakahjum 512 miljoni euroni ning 2016. aastal 1,4 miljardi euroni. 2015. aastal ulatus kahjum aga suisa 6,8 miljardini.

Kolmapäeval kirjutas USA väljaanne The Wall Street Journal, et Deutsche Bank võib koondada kuni 10 000 töökohta.

Möödunud kuul ütles panga tegevjuht Christian Sewing, et on oodata "valusaid kuid vältimatuid koondamisi", kuivõrd on vaja parandada panga konkurentsivõimet ja kuna "praegune tulu aktsionäridele ei ole vastuvõetav".

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: