"Rahva teenrid": Keskerakond unustab ära, et on peaministri partei ({{commentsTotal}})

Foto: Sander Koit / ERR

Keskerakond kipub unustama, et on peaministripartei ja peaks sellest tulenevalt kasutama avalikkusega suhtelmisel väärikamat suhtlusstiili, leiab peatne Eesti Naise peatoimetaja, ajakirjanik Heidit Kaio. Keskerakonna eetikakoodeksi üle arutlesid temaga koos "Rahva teenrite" saates saatejuht Taavi Eilat ja ERR-i ajakirjanik Urmet Kook.

Kaio arvates on Keskerakonna suur probleem avalikkusega suhtlemisel siiani see, et nad unustavad ära, et nad on valitsuserakond ja kasutavad suhtlemisel opositsioonierakonna retoorikat, mis on neile pika aja jooksul sisse kulunud.

"Olles valitsuspartei ja ka peaministripartei, on vaja oluliselt rohkem väärikat suhtlemist," lausus ta.

"Samas, nad olid võimul ja igasuguseid varastamise ja korruptsioonijuhtumeid kommenteerisid üsnagi ülbelt ja vastanduvalt positsioonilt, et meil ongi mingisugune teistsugune riik siin Tallinna linnas. See suhtumine oleks aeg seljataha jätta," kommenteeris Heidit Kaio.

Urmet Kook tõi välja, et ka ajakirjanikel on oma eetikakoodeks, kuid selle toimimisel on oluline nüanss, et see on oluline baasdokument Pressinõukogule, kuhu saab meediaväljaannete tegevuse peale kaevata. Keskerakonna eetikakoodeksi puhul pole aga seni teada, kuidas see päriselus hakkab toimima.

"Mulle tundub parteilise eetikakoodeksiga tegelemine natuke poliitilise asendustegevusena. See on sarnane sellele, et Keskerakond Tallinna tasandil otsustas luua korruptsioonivastase võitluse programmi, mis pani nii mõlegi vatsa naerust vappuma. Eks elu näitab, kas sellest eetikakoodeksist ka miskit erakonnas päriselt muutub," ütles Kook.

Kook lisas, et seni ei ole eetikakoodeksis punkte, mis käsitleksid korruptsiooni.

Taavi Eilat avaldas samuti lootust, et eetikakoodeksist võiks olla kasu ka Tallinna linnale, kust pidevalt tuleb uudiseid korruptsioonist ja varastamisest.

Taavi Eilat küsis imestusega, et kas siis erakonna põhikirjas ei ole mingeid aluseid kirjas, kuidas peab erakonna liige käituma. Ta märkis, et tema jaoks on Keskerakonna eetikakoodeksis kirja pandu ühe poliitiku jaoks elementaarne.

Heidit Kaio ütles, aga et ka ajakirjanduse eetikakoodeksi puhul võib öelda, et see on elementaarne, aga samas on see kõigi ajakirjanike jaoks ühtlustav taustajõud mõtlemisel.

"Kuna see [ajakirjanduse] eetikakoodeks on ka meile soovituslik, siis tegelikult ei pruugi ka mitte midagi juhtuda, aga samas on meil olemas mingisugune ühine dokument või mõttehulk, millega me saame oma tegusid võrrelda. Nii, et ma näeksin siin küll Yana Toomi täitsa siirast muret oma erakonna moraali ja kuvandi pärast," rääkis Kaio.

Taavi Eilat viitas, et eetikakoodeks oli üks osa Jüri Ratase ja Yana Toomi kokkuleppest, et Toom ei moodusta kohalike valimiste eel valimisnimekirja Oudekki Loone ja Olga Ivanovaga.

Urmet Kook viitas, et sellele eelnes terav sõnasõda Jaanus Karilaiu ja Yana Toomi vahel, mistõttu soovis Toom dokumenti, mis reguleeriks erakonnaliikmete vahelise suhtluse.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: