Reformierakond esitas ERJK-le napi selgituse seoses kehva rahaseisuga ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Reformierakond saatis Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonile selgituse seoses oma rahalise seisu parandamisega.

"Kindlasti siit väga palju just ei selgu, sest tegemist on lühikese kirjaga, milles öeldakse, et Reformierakonna juhatus on kinnitanud tegevuskava. Üheltpoolt selle kavaga hoitakse erakonna kulutused kontrolli all ja teiseks kogutakse täiendavalt annetusi ja liikmemakse," kommenteeris komisjoni aseesimees Kaarel Tarand ERR-ile.

"See ei ava detailsemalt selle tegevuse sisu ja reaalsuses me näeme, et pärast seda, kui erakonnad avaldavad teise kvartali aruande, et millised muutused siis tegelikult kvartali jooksul on toimunud," lisas ta.

Tarandi sõnul võib Reformierakond teoreetiliselt oma rahalist seisu parandada parlamendierakondadele mõeldud riigieelarvelise toetusega, juhul kui seda millekski muuks ei kulutata. Samas on lähenemas riigikogu valimised ja selle tarbeks on vaja teha ettevalmistavaid kulutusi.

"Ma iseenesest arvan, et meie praegu kehtivate reeglite raamistikus, kus valdav osa kõikide erakondade tuludest tuleb riigieelarvest, on ka Reformierakonna finantsprobleemid lahendatavad. Ja küllap need sinna nulli ja positiivse netovara tasemele tagasi jõuavad," lausus Tarand.

"Me võtame selle kirja teadmiseks ja me peame ära ootama juuli alguseni, kui teise kvartali majandusaruanded tulevad. Siis on näha, kas mingisugune progress on toimunud," sõnas Tarand.

Tarand rääkis, et seadus ei kohusta järelevalvekomisjoni veel midagi tegema.

Reformierakonna peasekretär Kert Valdaru kirjutas vastuskirjas ERJK-le, et 17. mai seisuga on 2018. aasta esimese viie kuu jooksul erakonna tulud ületanud kulusid ja negatiivne netovara vähenenud -393 505 eurole "Seega oleme kindlad, et meie majandamine on jätkusuutlik," seisis kirjas.

Valdaru rõhutas, et valimiste-eelsel perioodil kasvab erakonnale annetamine. "Seega saame varasemast kogemusest tulenevalt prognoosida, et suudame erakonna positiivse majandusseisu saavutada ka pärast 2019. aastal toimuvaid riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimisi," selgitas Valdaru.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: