Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Lauri Leesi sai Tallinnalt elutööpreemia

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev tunnustas kolmapäeval kooliaasta lõpu pidulikul vastuvõtul peagi pensionile siirduvat teenekat koolijuhti, Tallinna Prantsuse Lütseumi direktorit Lauri Leesit elutööpreemiaga.

"Ta on hingega õpetaja ja koolijuht, kes on juhtinud oma kooli taasavamise algusest peale ning kujundanud sellest linna ühe hinnatuima haridustempli. Oma armastusega prantsuse keele ja kultuuri vastu on Lauri Leesi nakatanud kõiki, kes temaga kokku puutuvad, ja mitte ainult õpilasi, vaid ka nende vanemaid. Kuid see on vaid murdosa tema tööst ja panusest Tallinna ja kogu Eesti hariduselu arendamisse," ütles Belobrovtsev 10 000 euro suuruse preemia üle andmisel.

Tallinna Prantsuse Lütseumi direktoriks sai Lauri Leesi aastal 1992, praeguseks on ta ametis olnud juba 26 aastat. Koolis kasutatav õppemetoodika on direktori enda väljatöötatud.

1997. aastal tunnustas Prantsusmaa Lauri Leesit ordeniga Palmes Academiqués (Akadeemilised palmioksad) ning 2001. aastal Prantsuse Auleegioni ordeniga (Ordre national de la Légion d'honneur). 1998. aastal omistati talle Eesti Vabariigi IV klassi Valgetähe orden ning 2005. aastal presidendi kultuurirahastu hariduspreemia. 1997. aastal autasustas Tallinn Keskerakonda kuuluvat Leesit linna teenetemärgi ning 2013. aastal linna vapimärgiga.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: