Firma juhte ähvardab töömehega juhtunud õnnetuse tõttu tingimisi vangistus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kohtuhaamer.
Kohtuhaamer. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Prokurör taotles kolmapäeval Viru maakohtus puidufirma juhtidele töömehega juhtunud õnnetuse tõttu tingimisi vangistust, firmale taotles prokurör suurt rahalist karistust.

Prokurör taotles AS Imprest juhatajale Timo Hermlinile ja tsehhi meistrile Kaili Raagale tingimisi üheaastast vangistust kolmeaastase katseajaga ning AS-ile Imprest juriidilise isikuna rahalist karistust 100 000 eurot.

Kaitsjad leidsid, et kõik süüdistatavad tuleb õigeks mõista.

Süüdistuse järgi põhjustasid süüdistatavad oma tegevusetusega ja töötervishoiu- ja tööohutusnõute eiramisega inimesele raske tervisekahjustuse.

Süüdistuse kohaselt tekitasid süüdistatavad oma tegevusetusega olukorra, kus töötaja asus tööle ohtlikku töökeskkonda ning lõikas järkamissaega otsast oma vasaku käelaba.

Õnnetus juhtus 2016. aasta 14. jaanuaril, kuis järkamissaega töid teinud freesimishalli 49-aastane puidupingitöölide käsi jäi lõiketerade tsooni ningtema käsi jäi pressi ja sae vahele kinni.

Järkamissael puudusid kaitsekatted, mis oleksid välistanud töötaja käte asetamise lõiketerade tsooni.

Kohus langetab otsuse 4. septembril.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: